Reklama

Niemiecki gigant inwestuje w Katowicach. W marcu początek rekrutacji

Grzegorz Żądło
Arvato Polska, spółka należąca do niemieckiego koncertu Bertelsmann, otwiera swój odział w Katowicach. Już wynajęła powierzchnię w wieżowcu Altus, a w marcu rozpocznie rekrutację pracowników. Na razie pracę znajdzie 20 osób, ale do końca przyszłego roku ma ich być 80-100.

Jak mówił dziś podczas spotkania z mediami Florian Haubold, wiceprezes Arvato Financial Solutions, szukając lokalizacji dla nowego oddziału firmy, pod uwagę branych było 88 polskich miast. Po wstępnej selekcji zostały 23, a na krótkiej liście było już tylko 6 lokalizacji. Ostatecznie wygrały Katowice. – Wybraliśmy biuro w Altusie, bo z jednej strony jest w centrum miasta, z drugiej blisko stąd do uniwersytetu, z którym chcielibyśmy nawiązać współpracę – powiedział Haubold.

Członek zarządu Tomasz Hadzik przekonywał, że firma chce się w Katowicach rozwijać. – Na początku zatrudnimy 20 osób, ale do końca 2018 roku chcemy mieć 80-100 pracowników. O tym czy będzie ich więcej, zdecyduje sytuacja na rynku.

W marcu spółka rozpocznie rekrutację. Arvato poszukuje osób ze znajomością języków obcych (angielskiego, niemieckiego). Mile widziana jest także ogólna wiedza finansowo-księgowa. Przedstawiciele firmy zapowiadają, że pracownicy będą mogli liczyć na bonusy w postaci opieki medycznej czy karty sportowej.

Na razie Arvato wynajęło w Altusie 300 m kw., ale zagwarantowało sobie powiększenie tej powierzchni do 1000 m kw. Katowickie centrum będzie obsługiwać klientów z sektora telekomunikacyjnego  i energetycznego. Spółka nie zdradza nazw klientów. Wiadomo tylko tyle, że są to podmioty zagraniczne.

Osoby zainteresowane pracą w Arvato Polska mogą się zgłaszać na adres mailowy [email protected]


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*