Reklama

Nielegalne parkowanie w Katowicach (odc. 6)

Redakcja
To już szósty odcinek naszego cyklu. Cały czas spływają do nas nowe zdjęcia nielegalnie zaparkowanych samochodów. Najczęściej takie auta zauważacie w centrum Katowic, ale ostatnio doszły fotografie np. z os. Witosa czy Bogucic. Zachęcamy do wysyłania zdjęć jednocześnie na adres straży miejskiej [email protected].

Przysyłając zdjęcie samochodu zaparkowanego na Rynku pani Martyna napisała: Samochód dostawczy to firma sprzątająca, która wykonuje usługę mycia okien urzędu miasta, jakoś można uzasadniać parkowanie na Rynku – z pewnością zostało wydane jakieś pozwolenie na wjazd. Auto widoczne na pierwszym planie pojawiło się chwilę później. Kierowca okazał się klientem księgarni znajdującej się w budynku przy Rynku 13. Fajnie że go GPS – przyczepiony do przedniej szyby – poprowadził pod same drzwi… Widać że chop nie stąd. (a dokładniej z Sosnowca – przy red.)

Pan Adam zwrócił uwagę na srebrne audi zaparkowane na ul. Ossowskiego, przy bloku nr 30. – Komuś nie chciało się zostawić dalej auta i postanowił zablokować dostęp do chodnika. Ludzie z wózkami  musieli chodzić po trawniku by obejść audi.

Czekamy na kolejne zdjęcia i koleje wasze historie, które możecie przysyłać na adres [email protected]. Przypominamy, że zdjęcia nie powinny ważyć zbyt wiele (najlepiej do 1 MB). Zawsze najlepiej zrobić dwa ujęcia, jedno w wąskim, drugie w szerokim kadrze, żeby pokazać kontekst. Do każdego zdjęcia koniecznie dołączcie opis miejsca, datę i godzinę, kiedy zostało zrobione (np. skrzyżowanie ulic Sokolskiej i Morcinka, niedziela 24 marca, godz. 9:30). Do każdego maila dołączcie też zdanie: Zgadzam się na bezpłatną publikację przesłanego przeze mnie zdjęcia/zdjęć w portalu Katowice24.info oraz w mediach społecznościowych i innych kanałach należących do portalu (Facebook, Twitter, Youtube).

Zdjęcia możecie przesyłać też poprzez wiadomości na naszego Facebooka. Musicie jednak pamiętać, że FB obniża jakość fotografii i nie wszystkie będą mogły zostać wykorzystane. Oczywiście, prosimy o dołączenie tej samej klauzuli, co przy przesyłaniu zdjęć mailem. Nie będziemy ujawniać autorów zdjęć, chyba że ktoś poprosi o umieszczenie podpisu. Najlepiej, żeby zdjęcia były zrobione w poziomie.

Jednocześnie zachęcamy do przesyłania zdjęć straży miejskiej na adres [email protected]. Jeśli wykroczenie uwidocznione na zdjęciu nie będzie budzić wątpliwości, strażnicy nie będą nawet musieli wzywać autorów zdjęć na świadka. tu też konieczne jest podanie daty, miejsca i czasu zrobienie fotografii.

Zapraszamy do oglądania i komentowania. Pod każdym zdjęciem możecie zagłosować na, waszym zdaniem, najgorzej parkującego kierowcę. Wystarczy kliknąć w symbol dłoni.


Tagi:

Komentarze

 1. Krzysztof 24 kwietnia, 2019 at 12:50 pm - Reply

  To jest najlepszy sposób – spuszczenie powietrza z opon. Ale można też okleić auto papierami z informacją że mieszkańcy Centrum Katowic nie mają gdzie parkować. Miasto powinno wydawać mieszkańcom Centrum zezwolenia a pozostali “słoiki” mają centra przesiadkowe.

 2. z 23 kwietnia, 2019 at 12:35 pm - Reply

  Po większości zdjęć nie widać, że pojazdy są parkowane nieprawidłowo. Jeśli upubliczniają Państwo takie zdjęcia, należałoby zwrócić uwagę co te zdjęcia przedstawiają i w jaki sposób są wykonane.

  • Grzegorz Żądło 23 kwietnia, 2019 at 12:45 pm Reply

   Przedstawiają nieprawidłowo zaparkowane samochody, co na większości zdjęć jest bardzo dobrze widoczne. Wykonane są najczęściej telefonami komórkowymi.

 3. P Śl 22 kwietnia, 2019 at 2:57 pm - Reply

  Są kolejni chętni, żeby im spuścić powietrze z opon.

Dodaj komentarz

*
*