Reklama

Inwestor Dębowych Tarasów wycofuje się z rynku mieszkaniowego

Grzegorz Żądło
Inwestor osiedla Dębowe Tarasy, firma IMMOFINANZ wycofuje się z rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Oznacza to, że austriacka spółka nie będzie budować kolejnego, ostatniego już etapu osiedla Dębowe Tarasy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że firma zamierza sprzedać działkę przy ul. Johna Baildona.

Jeszcze dwa lata temu, podczas uroczystości zakończenia budowy trzeciego etapu osiedla, przedstawiciele inwestora zapowiadali, że wiosną przyszłego roku (czyli 2015) rozpoczną prace nad zamknięciem osiedla od zachodu. – Jeśli warunki rynkowe pozostaną stabilne, w przyszłym roku planujemy rozpoczęcie IV etapu Dębowych Tarasów – zapowiadał w czerwcu 2014 roku Christian Chini z IMMOFINANZ Group.

Najwidoczniej warunki rynkowe nie były na tyle stabilne albo firma zmieniła strategię. Raczej to drugie, bo akurat na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Katowicach od kilku lat można zaobserwować stały rozwój.

Nasze informacje potwierdza, choć nie wprost, Bettina Schragl, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej i relacji inwestorskich w IMMOFINANZ. – Jesteśmy firmą, która skupia się głównie na działalności w sektorze nieruchomości komercyjnych. Nieruchomości mieszkaniowe znajdujące się w naszym portfelu nie są naszym kluczowym biznesem w średnim terminie. Stąd rozważamy różnego rodzaju alternatywy.

Alternatywą dla Katowic ma być sprzedaż działki, na której firma chciała budować IV etap Dębowych Tarasów. Przedstawiciele spółki nie odpowiedzieli na pytanie czy teren już został wystawiony na sprzedaż.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*