Reklama

Drugi budynek Silesia Business Park oficjalnie oddany do użytku

Grzegorz Żądło
Silesia Business Park jest już w połowie gotowy. Dzisiaj został oficjalnie oddany do użytku drugi z kompleksu czterech biurowców, które staną wzdłuż Drogowej Trasy Średnicowej. Trwa już budowa kolejnego budynku, który ma być gotowy w czwartym kwartale tego roku.

Biurowce przy ul. Chorzowskiej buduje Skanska, chociaż to nie ona jest ich właścicielem. Budynek A i B w październiku 2015 roku kupił fundusz zarządzany przez szwedzkiego inwestora Niam.

W pierwszym budynku powierzchnia biurowa jest już niemal w całości wynajęta. Głównym najemcą jest firma doradcza PwC. Z kolei drugi zajęła w całości firma Capgemini. – Przez kolejne 5 lat na pewno będziemy tutaj obecni – mówi Marcin Nowak, dyrektor zarządzający w Capgemini. – Gdy w 2006 roku postanowiliśmy postawić pierwsze kroki w Katowicach, wiele osób nie wierzyło, że nasza społeczność urośnie do ponad 1,5 tys. pracowników – dodał.

Obecność w Katowicach i na Śląsku chwalił też Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska S.A. – Zrealizowaliśmy na Górnym Śląsku bardzo wiele istotnych projektów, jak choćby dea etaty DTŚ, rozbudowę lotniska w Pyrzowicach, projekty tramwajowe, drogowe i zakłady przemysłowe. W naszych oddziałach w Katowicach zatrudniamy 600 osób. To głównie dzięki nim mogliśmy tak szybko zbudować te biurowce. Każdy powstawał 18 miesięcy.

Symboliczne otwarcie drugiego budynku Silesia Business Park
Symboliczne otwarcie drugiego budynku Silesia Business Park

Obecny podczas oficjalnego otwarcia biurowca wiceprezydent Bogumił Sobula nawiązał do potocznej nazwy budynków, które określane są mianem tiramisu. – Mężczyźni dzielą się na tych, którzy uwielbiają słodycze i się do tego przyznają oraz na tych, którzy próbują to zataić. Ja należę do tej pierwszej grupy. Dlatego jest mi podwójnie miło, że mam zaszczyt być w obiekcie, który z tego punktu widzenia rodzi pozytywne skojarzenia. Tiramisu zajmuje na mojej liście przysmaków jedno z ulubionych miejsc – żartował Sobula. Już na poważnie dodał, że nowe biurowce “mają szansę stać się wizytówką zachodniej, biznesowej części miasta.” – To bardzo ciekawa, oszczędna, a z drugiej strony inspirująca architektura. Na takich obiektach nam zależy i będziemy stwarzali warunki, żeby takie biznesy w naszym mieście się rozwijały – stwierdził wiceprezydent Katowic.

Budynek B i C Silesia Business Park.
Budynek B i C Silesia Business Park.

W drugim budynku Silesia Business Park będzie pracowało około 1200 osób, a w całym kompleksie docelowo około 5 tys.

Tak ma wyglądać cały kompleks.
Tak ma wyglądać cały kompleks.

Każdy z czterech biurowców będzie miał 12 tys. m kw. powierzchni. Elewacje wszystkich budynków składają się z 26 pasów: 13 czarnych, 5 złotych i 8 białych. Zaprojektowała je Medusa Group.


Tagi:

Komentarze

  1. jj 26 lutego, 2016 at 12:36 pm - Reply

    O tym samym pomyślałem gdzie tam stanąć już teraz jest duży problem.

  2. Bxx 25 lutego, 2016 at 4:37 pm - Reply

    Szkoda, że nikt nie pomyślał o parkingach… ;/ Już teraz prz aktywnym jednym budynku pracownicy nie mają gdzie parkować a co będzie, gdy cztery budynki będą pełne pracowników? Powinny być porzadne podziemne parkingi pod każdym budynkiem…

Dodaj komentarz

*
*