Reklama

Murapol wstrzymuje się z kupnem działki przy Dębowych Tarasach

Fot. archiwum.

G. Ż.
Murapol nie kupi na razie działki naprzeciwko Silesia City Center. Spółka z Bielska-Białej o trzy miesiące wydłużyła czas na zawarcie umowy sprzedaży z właścicielem gruntu. Murapol nie ujawnia jaki jest powód niezrealizowania zapisów umowy przedwstępnej.

Od kilka lat działka u zbiegu ulic Johna Baildona i Bożogrobców stoi pusta. Wbrew zamierzeniom, Immofinanz Group nie zbudował na niej ostatniego etapu osiedla Dębowe Tarasy. Sprzedał grunt spółce ACE 11, a ta zawarła w lipcu 2017 roku przedwstępną umowę sprzedaży z Murapolem. Podpisanie umowy kupna-sprzedaży miało nastąpić do 20 lutego 2018, ale termin nie został dotrzymany. Jak informuje Murapol. 20 lutego 2018 został podpisany aneks do umowy przedwstępnej z ACE 11, na podstawie którego Murapol zobowiązał się kupić nieruchomość nie później niż 30 maja 2018. Podpisanie umowy kupna-sprzedaży będzie poprzedzone uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę nie później niż  do 30 kwietnia 2018.

Przypomnijmy, na terenie przy Dębowych Tarasach Murapol planował budowę około 370 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 16,4 tys. m kw.


Tagi:

Komentarze

  1. elwer 20 kwietnia, 2018 at 7:22 am - Reply

    no to przeciez wiadomo iż cały ten teren tam się zapada, co tam wcześniej bylo? szyb, ekrany podsadzkowe kopalni itd wiela dziura zasypana. pozdrowienia

Dodaj komentarz

*
*