Reklama

Największa w Europie wystawa z klocków Lego przyjechała na Śląsk [ZDJĘCIA]

G. Ż.
Po raz kolejny w Europie Centralnej w Gliwicach można oglądać wystawę z klocków Lego. Jak mówią organizatorzy, to największa tego typu wystawa w Europie. Budowle i figury, które można oglądać w Gliwicach, były już prezentowane publiczności, ale nie na Śląsku. Wystawa będzie czynna do 14 lutego 2021 roku.

Wystawa nosi tytuł „Inwazja Gigantów”. Wszystko dlatego, że prezentowane są niej bardzo duże budowle i postacie,. Te ostatnie zostały odwzorowane zgodnie z ich rzeczywistą wielkością. – Na dwóch tysiącach metrów kwadratowych mamy ponad sto makiet. Jest kilkanaście stref tematycznych, jak strefa bajki, siedem cudów świata, aleja gwiazd sportu i muzyki czy strefa gigantycznych modeli – mówi Rafał Szymański, jeden z organizatorów wystawy.

Największym modelem jest Batmobil, czyli pojazd Batmana. Do jego budowy zostało użytych około 900 000 klocków. Pojazd ma 7 metrów długości. Jest też 5-metrowa rekonstrukcja Watykanu, która przyjechała z USA i katedra Notre Dame, która została niedawno wpisana do Księgi Rekordów Guinessa, jako największa tego typu makieta na świecie.

Oprócz eksponatów, częścią wystawy jest miejsce, w którym dzieci mogą bawić się klockami. Jak zapewniają organizatorzy, klocki są ozonowane i naświetlane promieniami UV, co ma zapobiec rozprzestrzeniani się wirusów i bakterii.

Wystawa w Europie Centralnej czynna jest siedem dni w tygodniu. Bilety kosztują 23 zł w dni powszednie oraz 25 zł w weekendy i święta. 2 zł taniej za bilet zapłacą osoby, które kupią wejściówki w systemie 2+2 (dwoje dzieci i dwoje dorosłych).

Wystawa z klocków Lego w Gliwicach będzie czynna do 14 lutego 2021 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*