Reklama

Nadal jest za mało chętnych do pracy w katowickiej straży miejskiej

Redakcja
Kolejny nabór w straży miejskiej spotkał się z niewielkim zainteresowaniem. Chętnych brakuje od zeszłego roku. Straż miejska szuka 30 pracowników już od pół roku.

W połowie września 2021 roku władze Katowic zapowiedziały, że w mieście wdrożone zostaną rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa. Wśród planów znalazło się zwiększenie liczby strażników miejskich. Krótko po tych zapowiedziach ogłoszono największą w historii formacji rekrutację. Utworzono 29 nowych etatów, a do tego doszły jeszcze wolne wakaty. Można powiedzieć, że poszukiwania 32 osób, które podejmą się pracy strażnika miejskiego, trwają od tamtej pory. Nabór trwa praktycznie cały czas, ale mimo to w kolejnych naborach nadal jest mniej chętnych niż wolnych miejsc pracy.

Styczniowy nabór był już trzecim w ciągu trzech miesięcy. Straż miejska ponownie szukała 23 osób. Oznacza to, że po kolejnych rekrutacjach stan zatrudnienia pozostaje praktycznie bez zmian. Jest to spowodowane nie tylko marnym zainteresowaniem ofertą, ale również tym, że w międzyczasie odchodzą kolejne osoby. Łącznie, od początku rozpoczęcia dużej rekrutacji w katowickiej straży miejskiej, czyli od października 2021 roku zgłosiło się do pracy ponad 30 osób. W styczniowym naborze 10 osób złożyło wymagane dokumenty w terminie. Nawet jeśli wszyscy kandydaci pozytywnie przejdą rekrutację, to pozostanie 13 etatów do obsadzenia. Wygląda więc na to, że ponownie straż miejska w Katowicach będzie musiała opublikować ogłoszenie o pracy na swojej stronie.

Ile zarabia strażnik miejski w Katowicach?

Kandydaci, którzy przejdą rekrutację, zarobią na początek 3 010 zł brutto. To krajowa płaca minimalna. Do podstawowego wynagrodzenia doliczany jest dodatek za wieloletnią pracę (5-20%) oraz dodatek 300 zł brutto za pracę w trudnych warunkach (czyli na ulicy). Strażnikom przysługuje też „13-tka”. Pierwsza umowa jest zawierana na 12 miesięcy. Po roku zatrudnienia i pozytywnie zdanym egzaminie kończącym szkolenie jest możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awans na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 3 215 zł brutto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*