Reklama

Straż Miejska w Katowicach cały czas rekrutuje. Nawet jak znajdą się chętni do pracy, to już pracujący strażnicy odchodzą

Redakcja
Straż Miejska w Katowicach ogłosiła kolejny nabór chętnych do pracy. Podobnie jak w tym z października 2o21 roku, do obsadzenia są 23 etaty. Jak to możliwe, że mimo niemal ciągłego naboru, cały czas wolnych jest tyle samo miejsc? Wszystko dlatego, że nawet jeśli ktoś jest przyjmowany do pracy, to w tym samym czasie ze służby odchodzą doświadczeni strażnicy.

Zwiększenie zatrudnienia w straży miejskiej to efekt wydarzeń z ostatnich wakacji, m.in. tragicznego wypadku na ul Mickiewicza, w którym kierowca PKM Katowice przejechał 19-latkę, a także pobicia kobiety przez  kibola GKS Katowice na ul. Mariackiej.

Władze Katowic podjęły decyzję m.in. o zwiększeniu zatrudnienia w SM o 29 etatów, zwiększeniu liczby operatorów miejskiego monitoringu i zakupie 20 nowych kamer. Od listopada strażnicy miejscu dostają też specjalny dodatek w wysokości 300 zł brutto miesięcznie, jeśli pracują bezpośrednio na ulicy.

Można było się spodziewać, że znalezienie około 30 nowych strażników w krótkim czasie będzie niemożliwe. Do naboru, który trwał od 1 do 18 października, zgłosiło się tylko 17 osób. Potrzebne były 32 (29 nowych etatów + 3 wakaty). Z tej grupy przyjętych zostało 10 osób. Dodatkowy straż trafił do Katowic na zasadzie przeniesienia.

W naborze październikowym do obsadzenia były 23 etaty. Zgłosiło się 5 osób, z których 4 zostały przyjęte. Trzy z nich już pracują, a czwarta rozpocznie pracę w lutym. Jednak w tym samym czasie odeszło trzech strażników, więc bilans wyszedł właściwie na zero.

Wymagania są cały czas te same (obywatelstwo polskie, ukończone co najmniej 21 lat, wykształcenie minimum średnie, uregulowany stosunek do służby wojskowej, dobra sprawność fizyczna, niekaralność sądowa i nienaganna opinia).

Ile zarabia strażnik miejski w Katowicach?

Kandydaci, którzy przejdą rekrutację, zarobią na początek 3 010 zł brutto. To krajowa płaca minimalna. Do podstawowego wynagrodzenia doliczany jest dodatek za wieloletnią pracę (5-20%) oraz wspomniany dodatek 300 zł brutto za pracę w trudnych warunkach (czyli na ulicy). Strażnikom przysługuje też „13-tka”. Pierwsza umowa jest zawierana na 12 miesięcy. Po roku zatrudnienia i pozytywnie zdanym egzaminie kończącym szkolenie jest możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awans na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 3 215 zł brutto.

Oferty pracy wraz z dokumentami należy składać w zamkniętej kopercie, opisanej imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego wraz z adnotacją:

„Nabór nr KS.110.1.2022 z dnia 3 stycznia 2022 r. na stanowisko urzędnicze: strażnik miejski – aplikant Straży Miejskiej w Katowicach” u dyżurnego Straży Miejskiej w Katowicach, przy ul. Żelaznej 18, w godz. 6.00 – 16.00, we wszystkie dni tygodnia, w nieprzekraczalnym terminie do 17 stycznia 2022 r.

Szczegółowych informacji udziela również Zespól Kadr i Szkolenia pod numerem telefonu 32-494- 02 06


Tagi:

Komentarze

  1. Grucha 5 stycznia, 2022 at 5:55 pm - Reply

    Za 3000 brutto nikt normalny nie będzie takiej roboty wykonywał. Krupa z koleżkami biorą grube tysiące z miejskich spółek i rad nadzorczych na lipnych stanowiskach a kierowcy autobusów czy strażnicy mają za miskę ryżu zap…dalać. Filozofia rządzenia jak w trzecim świecie

Dodaj komentarz

*
*