Reklama

Na ulicach Katowic stanęły kurtyny wodne

G. Ż.
Montowane był już wczoraj, dzisiaj zaczęły działać. W całych Katowicach już stanęło albo w ciągu najbliższych godzin stanie kilka kurtyn wodnych. Dadzą ochłodę w upalne dni. W ciągu weekendu temperatura może wzrosnąć nawet do 34 stopni (więcej o prognozie pogody TUTAJ), a w centrum miasta, gdzie jest największe natężenie ruchu samochodowego, może być jeszcze wyższa.

Pierwsza zaczęła działać kurtyna na ul. Stawowej przy fontannie z żabą. Od samego rana przechodnie albo zatrzymywali się bezpośrednio pod nią, albo chociaż w jej pobliżu. Woda rozpylana przez specjalne dysze tworzy mgiełkę w odległości nawet kilku metrów. Kolejna daje ochłodę na Placu Kwiatowym. W śródmieściu kurtyna będzie jeszcze na rogu ul. Mielęckiego i ul. Mariackiej. Poza centrum kurtyny staną na pl. Limańskiego (Piotrowice), na pl. Miast Partnerskich (Ligota), na pl. Wyzwolenia w Nikiszowcu oraz na os. Tysiąclecia (ul. św. Jadwigi Śląskiej, przy placu zabaw) oraz na os.Witosa (lokalizacja jeszcze jest ustalana).

Z kolei w Giszowcu na ul. Wojciecha na placu zabaw zostanie rozłożony tzw. wachlarz wodny, czyli urządzenie, z którego dysze tryskają wodą z dołu do góry.

Kurtyny są stawiane przez Katowickie Wodociągi i zasilane wodą z wodociągu miejskiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*