Reklama

Targi mody i designu, a wcześniej śniadanie w parku, czyli gdzie na weekend

Śniadanie na trawie w Parku Śląskim. Fot.www.parkslaski.pl.

Redakcja
Szukacie pomysłu na weekend? Zebraliśmy dla was najciekawsze propozycje na sobotę i niedzielę.

Śniadanie na trawie

Piknikowanie to ważne słowo dla organizatorów cyklicznych „Śniadań na trawie”. Chcą zaszczepić tradycję wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, na kocu z koszem owoców czy choćby kanapką. Chodzi o to, by celebrować śniadanie w gronie najbliższych. Śniadania ruszają 7 maja o godz. 10 i będą się odbywać w każdą sobotę, do 6 sierpnia. Gdzie? W Rosarium w Parku Śląskim. Można przynieść własny prowiant lub skorzystać z targu, który zaoferuje owoce i warzywa, produkty regionalnych producentów, a także ekologiczną żywność. Będą też dodatkowe atrakcje, jak zajęcia jogi, pilatesu i strefa zabaw dla dzieci.  W planach są też warsztaty kulinarne, plastyczne i ceramiczne. Szczegóły na stronie www.parkslaski.pl.

Targi mody

 Mustache Yard SalePosileni śniadaniem możecie się wybrać do Międzynarodowego Centrum Kongresowego na dwudniowe targi mody i desingu (sobota i niedziela, godz. 11-19).  Ci, którzy byli na targach rok temu wiedzą, że znajdą tam ciekawe marki modowe. W tym roku zapowiedziało się stu wystawców. Nie zabraknie kącika dla rodziców z dziećmi, będą też strefa gastro i didżeje. A wieczorem, od godz. 22 Afterparty organizuje po sąsiedzku nowy klub Królestwo (Rondo Ziętka 1, Katowice). W programie koncert grupy XXANAXX. Do 23 wchodzimy za darmo, później wstęp kosztuje 10 zł.

Pchli targ

W sobotę na Rynku, w godz. od 10 do 18, odbędzie się Pchli Targ – tanie handlowanie! Jedni będą sprzedawać, inni wymieniać, zawsze też można kupić coś nowego. Spóźnialscy, którzy chcą wziąć udział w Pchlim Targu, a nie zdążyli się zgłosić wcześniej, mogą to zrobić jeszcze w sobotni poranek, w godz. od 8 do 9. Udział dla osób wystawiających i odwiedzających jest bezpłatny. Atrakcją towarzyszącą targu będzie pokaz mody w wykonaniu uczennic i absolwentek dawnego Zespołu Szkół Odzieżowych w Katowicach, a dziś Zespołu Szkół Budowlanych im. Powstańców Śląskich w Katowicach. Pierwsza odsłona o godz. 11, druga o 13.

Wymiana książek

Na targu będzie można sprzedawać i kupować, a w księgarni Bookszpan (ul. 3 Maja 22) wymieniać się książkami. Zasada jest prosta: ile przynosisz, tyle wynosisz. Wymieniać można się tytułami wydanymi w latach 2000-2016. Akcja potrwa w godz. 11-16. Więcej informacji oraz regulamin można znaleźć tutaj.

Nightskating

Pierwszy w tym roku nightskating w Katowicach wystartuje w sobotę o godzinie 20. Zbiórka na placu przy Pomniku Powstańców Śląskich. W planie już tradycyjna trasa: z miejsca zbiórki rolkarze pojadą ulicami Korfantego, Katowicką, Leopolda, Bohaterów Monte Casino, 1 Maja, Warszawską, Damrota, Francuską, Ceglaną, Meteorologów, Gawronów aż o Trzech Stawów. Po 20 minutowej przerwie rozpocznie się powrót (godz. 21). Druga część przejazdu planowana jest ulicami: Trzech Stawów, Lotnisko, Pułaskiego, Graniczną, Dudy Gracza, Roździeńskiego do placu przy Pomniku Powstań Śląskich. Zakończenie przejazdu ok. godziny 22.30 Więcej na www.nightskating.pl oraz na Nightskating Katowice SPORT TO ZDROWIE.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*