Reklama

Targi mody i designu, a wcześniej śniadanie w parku, czyli gdzie na weekend

Śniadanie na trawie w Parku Śląskim. Fot.www.parkslaski.pl.

Redakcja
Szukacie pomysłu na weekend? Zebraliśmy dla was najciekawsze propozycje na sobotę i niedzielę.

Śniadanie na trawie

Piknikowanie to ważne słowo dla organizatorów cyklicznych „Śniadań na trawie”. Chcą zaszczepić tradycję wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, na kocu z koszem owoców czy choćby kanapką. Chodzi o to, by celebrować śniadanie w gronie najbliższych. Śniadania ruszają 7 maja o godz. 10 i będą się odbywać w każdą sobotę, do 6 sierpnia. Gdzie? W Rosarium w Parku Śląskim. Można przynieść własny prowiant lub skorzystać z targu, który zaoferuje owoce i warzywa, produkty regionalnych producentów, a także ekologiczną żywność. Będą też dodatkowe atrakcje, jak zajęcia jogi, pilatesu i strefa zabaw dla dzieci.  W planach są też warsztaty kulinarne, plastyczne i ceramiczne. Szczegóły na stronie www.parkslaski.pl.

Targi mody

 Mustache Yard SalePosileni śniadaniem możecie się wybrać do Międzynarodowego Centrum Kongresowego na dwudniowe targi mody i desingu (sobota i niedziela, godz. 11-19).  Ci, którzy byli na targach rok temu wiedzą, że znajdą tam ciekawe marki modowe. W tym roku zapowiedziało się stu wystawców. Nie zabraknie kącika dla rodziców z dziećmi, będą też strefa gastro i didżeje. A wieczorem, od godz. 22 Afterparty organizuje po sąsiedzku nowy klub Królestwo (Rondo Ziętka 1, Katowice). W programie koncert grupy XXANAXX. Do 23 wchodzimy za darmo, później wstęp kosztuje 10 zł.

Pchli targ

W sobotę na Rynku, w godz. od 10 do 18, odbędzie się Pchli Targ – tanie handlowanie! Jedni będą sprzedawać, inni wymieniać, zawsze też można kupić coś nowego. Spóźnialscy, którzy chcą wziąć udział w Pchlim Targu, a nie zdążyli się zgłosić wcześniej, mogą to zrobić jeszcze w sobotni poranek, w godz. od 8 do 9. Udział dla osób wystawiających i odwiedzających jest bezpłatny. Atrakcją towarzyszącą targu będzie pokaz mody w wykonaniu uczennic i absolwentek dawnego Zespołu Szkół Odzieżowych w Katowicach, a dziś Zespołu Szkół Budowlanych im. Powstańców Śląskich w Katowicach. Pierwsza odsłona o godz. 11, druga o 13.

Wymiana książek

Na targu będzie można sprzedawać i kupować, a w księgarni Bookszpan (ul. 3 Maja 22) wymieniać się książkami. Zasada jest prosta: ile przynosisz, tyle wynosisz. Wymieniać można się tytułami wydanymi w latach 2000-2016. Akcja potrwa w godz. 11-16. Więcej informacji oraz regulamin można znaleźć tutaj.

Nightskating

Pierwszy w tym roku nightskating w Katowicach wystartuje w sobotę o godzinie 20. Zbiórka na placu przy Pomniku Powstańców Śląskich. W planie już tradycyjna trasa: z miejsca zbiórki rolkarze pojadą ulicami Korfantego, Katowicką, Leopolda, Bohaterów Monte Casino, 1 Maja, Warszawską, Damrota, Francuską, Ceglaną, Meteorologów, Gawronów aż o Trzech Stawów. Po 20 minutowej przerwie rozpocznie się powrót (godz. 21). Druga część przejazdu planowana jest ulicami: Trzech Stawów, Lotnisko, Pułaskiego, Graniczną, Dudy Gracza, Roździeńskiego do placu przy Pomniku Powstań Śląskich. Zakończenie przejazdu ok. godziny 22.30 Więcej na www.nightskating.pl oraz na Nightskating Katowice SPORT TO ZDROWIE.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*