Reklama

Na ulicach Katowic będą rozdawać zupę. Każdy może pomóc w jej gotowaniu

G. Ż.
Po raz pierwszy w Katowicach odbędzie się akcja wspólnego gotowania zupy i rozdawania jej potrzebującym. Akcja „Zupa w Kato” ma nie tylko przyczynić się do nakarmienia głodnych, ale też stworzyć miejsce spotkań dla osób, które są wrażliwe na potrzeby innych.

– Chcemy, żeby to było spotkanie na ulicy, bez robienia podziałów. Zapraszamy wszystkich chętnych z pomysłami, chętnych do gotowania zupy i tych, którzy będą z nią chcieli wyjść na miasto – mówi Marta Pałasz ze Wspólnoty Dobrego Pasterza, jedna z organizatorek.

Pomysł dobrze sprawdził się w Krakowie. Rok temu zapoczątkowana została tam akcja „Zupa na Plantach”. Później podobne inicjatywy zaistniały w Sopocie, Rzeszowie czy Poznaniu. Idea jest prosta. Grupa ludzi spotyka się regularnie, przynosi różne produkty, z których można ugotować zupę, a potem rozdaje ją na ulicach potrzebującym.

Krakowska „Zupa na Plantach” rozwinęła się na tyle, że obecnie obejmuje także m.in. regularną pomoc medyczną. Organizatorzy akcji w Katowicach chcą zacząć od gotowania, ale są otwarci na więcej. – Na razie musimy rozeznać sytuację i potrzeby ludzi, których spotkamy – zaznacza Marta Pałasz.

Grupa inicjatywna zaprasza wszystkich chętnych jutro (wtorek) na godz. 16 do klubu Wysoki Zamek (ul.Gliwicka 96a). Można przynieść warzywa i termos,  w który zostanie przelana zupa. Organizatorzy zapowiadają, że prawdopodobnie przejdą przez Załęże w kierunku Placu Wolności. Chcą dotrzeć nie tylko do bezdomnych, ale do wszystkich, którzy potrzebują pomocy.

Podczas pierwszego spotkania organizatorzy chcą ustalić harmonogram kolejnego wspólnego gotowania.


Tagi:

Komentarze

  1. lOPEZ 7 listopada, 2017 at 1:32 pm - Reply

    ALE BŹDZINA!!!! „ale też stworzyć miejsce spotkań dla osób, które są wrażliwe na potrzeby innych.”Czemu nie
    napiszecie o biedzie jaka jest w Katowicach!!! Tytuł artykułu powinien brzmieć „BIEDA ZUPY JUŻ W KATOWICACH”!!!!

Dodaj komentarz

*
*