Reklama

Na spacer po ulicy Warszawskiej

Fot. https://www.facebook.com/warszasKato

K. G.
Oprowadzą, opowiedzą, pokażą rzeczy, o których nie mieliśmy pojęcia. Można śmiało powiedzieć, że zobaczymy Warszawską po raz pierwszy. Wszystko dzięki spacerom, które rozpoczynają się za tydzień.

Do projektu „Spacery historyczne po ulicy Warszawskiej” zgłosiło się tyle osób, że organizatorzy nie są w stanie policzyć. – Minimum 50 osób, które chciały zostać przewodnikami po Warszawskiej. Z różnych miast, od Bytomia, Siemianowic i Sosnowca po Katowice. Niektórzy już pracują jako przewodnicy po Nikiszowcu czy po górach – mówi Martyna Fołta z Inicjatywy Warszawskiej. W warsztatach ostatecznie wzięło udział 30 uczestników, a z powodzeniem ukończyło je 19 osób. Podczas rejestracji uczestnicy byli proszeni o podanie źródła informacji i okazuje się, że część z nich o warsztatach dowiedziała się z naszego portalu (o działaniach Inicjatywy pisaliśmy TUTAJ). 

Spacer po Warszawskiej19 przygotowanych i wyszkolonych osób będzie oprowadzało po czterech trasach tematycznych: Warszawska wielokulturowa; Spacer historyczny po ul. Warszawskiej dla dzieci; Urzędowe rewolucje na ulicy Warszawskiej; Historyczna Warszawska – ludzie i wydarzenia. Spacery są darmowe i nie wymagają wcześniejszych zapisów. Mogą wziąć w nich udział wszyscy zainteresowani historią, architekturą i ciekawostkami związanymi z ulicą Warszawską.

Pierwszy spacer wystartuje w środę – 27 lipca w godz. 18-20. Kolejne odbędą się: 30 lipca w godz. 12-14, 3 sierpnia w godz. 18-20, 10 sierpnia w godz. 18-20, 17 sierpnia w godz. 18-20. Projekt zakończy spacer dla dzieci – 18 sierpnia w godz. 12-14. Wszystkie spacery rozpoczną się na Rynku przy Teatrze Śląskim.

Możliwe, że dojdą nowe, kolejne terminy wydarzeń. Docelowo projekt ma zostać przejęty przez Muzeum Historii Katowic.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*