Reklama

Na os. Tysiąclecia powstanie nowy parking na kilkadziesiąt samochodów

Ł. K.
Istniejące parkingi zostaną uporządkowane, a dodatkowo powstanie nowy. To miejsce, w którym do tej pory kierowcy pozostawiali swoje samochody „na dziko”. Łącznie powstanie kilkadziesiąt miejsc postojowych.

Miasto wybuduje parkingi na os. Tysiąclecia. O ich utworzenie wnioskowali kilka razy mieszkańcy i radni dzielnicy. Między innymi podczas spotkania z prezydentem Marcinem Krupą. – Pan prezydent polecił nam realizację tego zadania – mówi Małgorzata Karpiel, kierownik działu dokumentacji i inwestycji w KZGM.

Parking na os. Tysiąclecia

Na tzw. górnym Tysiącleciu, obok budynków na ul. Tysiąclecia 86, 86a i 86b, obecnie znajdują się parkingi. Dwa z nich zostaną utwardzone i wykończone na nowo. Trzeci to dziki parking na zieleni. W tym miejscu również ma powstać normalny parking, bo kierowcy i tak parkują tam nielegalnie. Łącznie powstanie dzięki temu około 75 miejsc. Na razie nie wiadomo ile dokładnie ich będzie, bo dopiero tworzona jest dokumentacja. Wykonuje ją firma ABI-STUDIO z Żywca, a całkowity koszt projektu to 62 663 zł netto. W tym roku całość zostanie zaprojektowana, ale na realizację trzeba będzie poczekać do przyszłego. Wybudowanie nowych parkingów ma kosztować około 540 tys zł.


Tagi:

Komentarze

 1. bartek 28 czerwca, 2019 at 12:52 pm - Reply

  artykuł z 2017 roku i nadal gówno tutaj jest jedyny parking na osiedlu który składa się ze żwiru i błota – żenujące

 2. Czepiający się 18 lipca, 2017 at 6:59 pm - Reply

  Łącznie powstanie około 75 miejsc? Fajne hasło PRowe na wybory 😀 Miejsc parkingowych powstanie pewnie z 15, a reszta to już istniejące miejsca parkingowe.

 3. Jan 17 lipca, 2017 at 9:20 pm - Reply

  Przydałoby się również, albo nawet jako pierwsze, zorganizowanie i sfinansowanie przymusowego szkolenia dla niedouczonych w nauce jazdy kierowców w parkowaniu. Wówczas powstało by 100 ,myślę że zdecydowanie więcej mijesc do parkowania na całym osiedlu. Byłby to mały koszt a tyle zyskanych miejsc. Może wrócić do strego sposobu zatrudnienia służy do karania i pouczania prawidłowego parkowania. Myślę że rok takiej akcji i nauka przez kieszeń wejdzie do głowy.

  • Malina 11 sierpnia, 2017 at 12:19 pm Reply

   Dokładnie.To chorzy(czyli daremni nie skażeni myśleniem) ludzie którzy najchętniej parkowaliby pod drzwiami swojego mieszkania.Ja też mam samochód i sporadycznie parkuję pod swoim blokiem,wolę zaparkować na parkingu(i przejść te kilkadziesiąt kroków) na utwardzonym terenie a nie brnąć przez piach,błoto i psie kupy.Tu jest eldorado do wystawiania mandatów za głupotę .

Dodaj komentarz

*
*