Reklama

Można już zobaczyć jakie pomysły mieszkańcy zgłosili do Budżetu Obywatelskiego

Redakcja
Zakończył się pierwszy etap tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą już zobaczyć pomysły, które powalczą o głosy za kilka miesięcy.

Łącznie mieszkańcy zgłosili 330 wniosków, z których aż 133 wpłynęły ostatniego dnia naboru, który zakończył się 22 kwietnia. Spośród wszystkich projektów 48 to projekty z kategorii ogólnomiejskiej, a 282 to wnioski lokalne. Wśród katowickich dzielnic największą aktywnością wykazali się mieszkańcy Murcek oraz  Kostuchny, gdzie zgłoszono po 20 projektów. Osiemnaście zarejestrowano dla Piotrowic-Ochojca, a po 17 wniosków w dzielnicach Śródmieście, os. Paderewskiego-Muchowiec oraz w Szopienice-Burowiec.

Teraz zakończył się pierwszy etap, czyli weryfikacja formalna. Ponad 30 wniosków zostało odrzuconych z różnych powodów, m.in. nie dostarczenia listy poparcia oraz podpisania wniosku w wyznaczonym terminie, nieprawidłowego określenia charakteru lokalnego lub ogólnomiejskiego czy braku dołączenia załącznika.

Wszystkie projekty, które przeszły I etap, można zobaczyć TUTAJ. To nie koniec weryfikacji, teraz wnioski muszą przejść tę merytoryczną, która ma potrwać do połowy sierpnia.


Tagi:

Komentarze

 1. Sebastian 13 maja, 2021 at 8:39 am - Reply

  Przejrzałem i powiem, że kilka pomysłów dość ciekawych lub zaskakujących ale wartych uwagi.
  Niestety duży odsetek stanowią inicjatywy, za które jest odpowiedzialne miasto.
  Nie widzę uzasadnienia by remontować place zabaw w przedszkolach czy doposażać straż pożarną.
  Od tego są władze miasta.
  Drodzy mieszkańcy! Dajemy się trochę oszukiwać tym budżetem obywatelskim – miasto sobie ukrywa swoje braki lub naszymi rekami coś organizuje.
  Budżet obywatelski powinien w moim przekonaniu powinien finansować inicjatywy, które nie leżą w obowiązku miasta lub które wydawały by się kontrowersyjne z punktu widzenia wydatkowania pieniędzy publicznych.

Dodaj komentarz

*
*