Reklama

Potrzebni są motorniczy. Trwa rekrutacja w Tramwajach Śląskich

Łukasz Kądziołka
Po raz trzeci w tym roku Tramwaje Śląskie poszukują motorniczych. Kandydaci, którym uda się pozytywnie przejść rekrutację, niebawem rozpoczną bezpłatny kurs. Czasu na złożenie dokumentów pozostało niewiele.

Jazdy tramwajem może nauczyć się każdy. Wystarczy mieć ukończone 21 lat i wykształcenie co najmniej zawodowe. Kurs na motorniczego kosztuje około 6200 zł. Jednak jest on w Tramwajach Śląskich bezpłatny, pod warunkiem, że nowo zatrudniony motorniczy przepracuje w spółce trzy lata. Jeśli ktoś odejdzie wcześniej albo firma pożegna go przed upływem tego okresu, opłata za kurs naliczana jest proporcjonalnie (1/3 za każdy rok).

Po zdaniu egzaminu wyłonione osoby rozpoczną pracę na torach. Podstawowe wynagrodzenie jest różnorodne. Bezpośrednio po kursie, w trakcie okresu próbnego, średnio wynosi najczęściej 3500 zł brutto. Po roku ta średnia wzrasta zazwyczaj do 4000 zł brutto. Poza stałym wynagrodzeniem, spółka zapewnia m.in. dodatkowe nagrody uznaniowe, okolicznościowe, jubileuszowe. Wśród świadczeń są też na przykład wczasy pod gruszą, dofinansowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży, paczki dla dzieci oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez ZTM. Kurs na motorniczego trwa 3 miesiące. Podczas tej rekrutacji spółka chce zatrudnić ok. 12 motorniczych, których kurs powinien rozpocząć się jeszcze w tym roku, 2 grudnia.

Dokumenty (podanie o przyjęcie na kurs, CV, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz oświadczenie o braku orzeczonego prawomocnym wyrokiem sądu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych) należy przesyłać na adres: [email protected] do 29 października. Dodatkowych informacji udziela Ośrodek Szkolenia Motorniczych – tel. 32 266 50 97.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*