Reklama

Tramwaje Śląskie zatrudnią motorniczych. Wkrótce rusza bezpłatny kurs

Redakcja
Po raz kolejny Tramwaje Śląskie chcą zatrudnić motorniczych. To drugi nabór w tym roku. Kandydaci przejdą kurs, który jest bezpłatny, o ile będą później pracowali dla spółki.

Trwa rekrutacja w Tramwajach Śląskich. Spółka poszukuje osób chętnych do odbycia kursu motorniczego tramwaju. Jazdy może nauczyć się każdy. Wystarczy mieć ukończone 21 lat i wykształcenie co najmniej zawodowe. Kurs na motorniczego kosztuje około 6200 zł. Żeby za niego nie płacić, trzeba, po jego zakończeniu, przepracować w Tramwajach Śląskich trzy lata. Jeśli ktoś odejdzie wcześniej albo firma pożegna go przed upływem tego okresu, opłata za kurs naliczana jest proporcjonalnie (1/3 za każdy rok).

Po zdaniu egzaminu wyłonione osoby rozpoczną pracę na torach. Podstawowe wynagrodzenie jest różnorodne. Bezpośrednio po kursie, w trakcie okresu próbnego, średnio wynosi najczęściej 3500 zł brutto. Po roku ta średnia wzrasta zazwyczaj do 4000 zł brutto. Poza stałym wynagrodzeniem, spółka zapewnia m.in. dodatkowe nagrody uznaniowe, okolicznościowe, jubileuszowe. Wśród świadczeń są też na przykład wczasy pod gruszą, dofinansowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży, paczki dla dzieci oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez ZTM.

Kurs na motorniczego trwa 3 miesiące. Podczas tej rekrutacji spółka chce zatrudnić 12-14 nowych motorniczych, których kurs powinien rozpocząć się 19 sierpnia. Dokumenty (podanie o przyjęcie na kurs, CV, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz oświadczenie o braku orzeczonego prawomocnym wyrokiem sądu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych) należy przesyłać na adres: [email protected] do 19 lipca. Dodatkowych informacji udziela Ośrodek Szkolenia Motorniczych – tel. 32 266 50 97.


Tagi:

Komentarze

  1. Los 8 lipca, 2021 at 3:10 pm - Reply

    Nio a gdzie info, że potrzeba prawko kat B ????

  2. Mateusz 7 lipca, 2021 at 8:14 pm - Reply

    Skąd macie te 3500 brutto skoro po zaproszeniu oferujecie 18.30 brutto ? Minimalna krajowa za etat a 3500 brutto po nadgodzinach, tego zapomnieliście powiedzieć, Aaaa i po roku podwyżka 50gr za rbh pkus przez rok brak biletu wolnej jazdy. Do tego kurs jest w takich godzinach że nie da się go pogodzić z pracą na etacie, dlatego przez 3 miesiące nie zarabiasz nic a potem wielki chu…. Nie zapominajmy o tym ze do zakwalifikowania na kurs musisz mieć ŻYRANTA,

  3. Eda 6 lipca, 2021 at 7:35 pm - Reply

    4000 brutto to obecnie można zarobić na magazynie albo w jakiejś montowni gdzie przez cały dzień wystarczy wkręcać śruby. I ma się wolne święta, a często też weekendy więc oferta Tramwai jest bardzo przeciętna.

Dodaj komentarz

*
*