Reklama

Miejska spółka nie będzie dłużej finansowała GKS-u

Prezesi Wojciech Cygan i Marcin Janicki.

Łukasz Kądziołka
Umowa wygasła i na razie nie ma perspektyw na jej przedłużenie. MPGK nie będzie już finansowało GKS-u Katowice. Miejska spółka przekazywała klubowi sportowemu około 1 mln zł rocznie.

Podczas dzisiejszego posiedzenia komisji kultury, promocji i sportu rady miasta prezesi GKS-u Katowice przedstawili aktualną sytuację w klubie. Poinformowali m.in. o tym, że MPGK nie będzie już finansowało klubu. – MPGK przyjęło strategię wspierania spółki. To jest nasz partner i my z tego powodu się bardzo cieszymy. Oczywiście rozmowy dalej są prowadzone, ale ta umowa się po prostu skończyła – mówił Marcin Janicki, wiceprezes GKS-u Katowice. Nic nie wskazuje na to, żeby miejskie przedsiębiorstwo ponownie chciało współpracować z klubem. Rocznie MPGK przekazywało na rzecz GKS-u około 1 mln zł. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że władze miasta nie naciskają na zarząd spółki w sprawie dalszego finansowania klubu. – Były jakieś sugestie, ale na razie sprawy nie ma. Mamy teraz inne ważne wydatki – usłyszeliśmy w MPGK.

Przeczytaj też: GKS Katowice dostanie kolejne miliony od miasta

Raport finansowy GKS-u Katowice.

Co roku GKS ponosi duża stratę (największą z wszystkich miejskich spółek). W 2016 rok było to 4,639 mln zł. – To jest kategoria księgowa, nie pokazuje sytuacji finansowej GKS-u. W chwili obecnej klub jest, na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat po spadku z Ekstraklasy, w najlepszej sytuacji – tłumaczył radnym Wojciech Cygan, prezes GKS Katowice.

Zapowiedział też, że w obecnym sezonie celem GKS-u, jak co roku, jest awans do najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*