Reklama

Miasto zmienia termin wznowienia prac na wiadukcie w Murckach

Fot. Archiwum.

Redakcja
Za kilka dni miały zostać wznowione prace przy przebudowie wiaduktu w ciągu ul. Kołodzieja. Jednak po sugestiach mieszkańców, urząd miasta przesuwa termin rozpoczęcia robót. Wszystko dlatego, że jednocześnie prowadzone byłyby dwie inwestycje znacząco utrudniające życie kierowcom: ta w Murckach oraz przy tzw. trzech garbach w Giszowcu.

Początek prac na wiadukcie w ciągu ul. Kołodzieja został przesunięty na 3 marca, czyli po zakończeniu obowiązywania czasowej organizacji ruchu w związku z zamknięciem fragmentu ul. Kolistej w Giszowcu. Przejazd odcinkiem Kolistej będzie niemożliwy w dniach 24 lutego – 1 marca.

Przypomnijmy, problemy z wiaduktem w Murckach zaczęły się już w 2018 roku. Najpierw do miasta zaczęli zgłaszać się podwykonawcy, którzy nie otrzymywali zapłaty od firmy wyłonionej w przetargu. Później na wiadukcie na ul. Kołodzieja nie pracował już nikt, a mieszkańcy Murcek i inni kierowcy musieli jeździć tędy slalomem, bo pozostała organizacja ruchu. Ostatecznie w grudniu 2018 roku miasto rozwiązało umowę z firmą z Chrzanowa, która miała za swoje działania zapłacić ponad 409 tys. zł kary. Później trzeba było przeanalizować, jak wiele udało się zrobić wykonawcy i ile to wszystko może kosztować.

Dopiero w sierpniu 2019 roku MZUiM ogłosił przetarg na wykonanie drugiego etapu przebudowy wiaduktu na ul. Kołodzieja. We wrześniu wyłonione zostało konsorcjum firm Agal Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Agbud”.  Przez trzy miesiące wykonawca ma naprawiać wadliwie wykonaną zaprawę, wypiaskować powierzchnię i ułożyć nową zaprawę.

Organizacja ruchu, która miała zostać wprowadzona w poniedziałek 17 lutego zakładała, że kierowcy do dyspozycji będą mieli tylko jedną stronę wiaduktu, a ruch będzie się odbywał jedną jezdnią w każdą stronę.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*