Reklama

Ruszyły prace na wiadukcie w Murckach. Utrudnienia na DK86 potrwają kilka miesięcy

Redakcja
Remont wiaduktu w Murckach po wielu miesiącach zostanie dokończony. Rozpoczęły się prace nad DK86. Miało to nastąpić już w lutym, ale roboty zostały przełożone. Mieszkańcy i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Wiadukt w Murckach w końcu zostanie wyremontowany. Po problemach z poprzednim wykonawcą miasto ogłosiło kolejny przetarg na remont wiaduktu nad ul. Bielską, czyli DK86. Nowy wykonawca miał przystąpić do prac już w połowie lutego. Jednak urzędnicy postanowili przełożyć ten termin. Powodem jest trwająca przebudowa węzła w Giszowcu. Zadecydowano, że remont wiaduktu w Murckach nie może rozpocząć się zanim nie zostanie ponownie otwarty fragment ulicy Kolistej.

Wczoraj drogowcy mogli już ruszyć z pracami na wiadukcie w ciągu ul. Kołodzieja. Z tego powodu kierowcy i mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Wznowienie remontu wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu, która polega na zamknięciu południowej jezdni ul. Bielskiej, czyli tej w kierunku centrum Katowic. Na czas wykonywania prac ruch dwukierunkowy będzie odbywał się dwoma pasami jezdni w kierunku Tychów.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać przez około 3 miesiące. Wykonawca ma w tym czasie naprawić wadliwie wykonaną zaprawę, wypiaskować powierzchnię oraz nałożyć nową zaprawę na wiadukcie. Koszt dokończenia prac wynosi 1,69 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*