Reklama

Miasto wybrało wykonawcę przebudowy węzła, który łączy DK 81 i 86

Łukasz Kądziołka
Duża inwestycja drogowa w Katowicach coraz bliżej. Miasto wyłoniło firmę, która zajmie się przebudową węzła łączącego drogi krajowe numer 81 i 86. Wybrana została oferta o najniższej cenie, czyli ponad 233 mln zł.

To ważny krok w kierunku inwestycji, która ma znacznie poprawić komfort kierowców. Prace nad wyborem wykonawcy przebudowy węzła DK 81 i DK 86 trwały kilka miesięcy. Przetarg został ogłoszony już w czerwcu, ale dopiero w tym tygodniu ogłoszono wyniki. Sama przebudowa ma połączyć ulice Pszczyńską i 73 Pułku Piechoty. Inwestycja będzie polegała na pracach modernizacyjnych po południowej stronie węzła „Murckowska” w ciągu ul. Pszczyńskiej. Tam powstanie odcinek nowej drogi o długości 2,5 km. Nowy asfalt pojawi się również na ponad 1-kilometrowym fragmencie ul. 73 Pułku Piechoty. Połączenie dwóch dróg krajowych ma zapewnić węzeł typu „trąbka”. Będzie też więcej zjazdów i wyjazdów dla usprawnienia ruchu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak Katowice przebudują drogi za ponad pół miliarda złotych [MAPY]

Wiadomo już jaka firma zajmie się przebudową. Miasto wybrało najtańszą ofertę złożoną przez konsorcjum firm Banimex sp. z o.o. i Azi-Bud sp. z o.o. Koszt inwestycji ma zamknąć się w kwocie ponad 233 mln zł. To dużo mniej niż zakładano, bo początkowo inwestycja miała kosztować ok. 400 mln zł (w tym 338,3 mln zł miało pokryć unijne dofinansowanie). Aktualnie wynik przetargu musi jeszcze zostać skontrolowany przez Urząd Zamówień Publicznych. Umowa z wykonawcą miałaby zostać podpisana jeszcze w tym roku. Od tego momentu konsorcjum będzie miało 22 miesiące na realizację inwestycji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wybrano firmę, która przebuduje skrzyżowanie za ponad 60 mln zł

Na podobnym etapie jest kolejna inwestycja drogowa, czyli węzeł łączący ulice Armii Krajowej i Kościuszki. Trwają czynności Urzędu Zamówień Publicznych. W przypadku tego zamówienia miasto również chce podpisać umowę z wykonawcą jeszcze w tym roku. Koszt tej inwestycji jest szacowany na ponad 60 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*