Reklama

Miasto szuka najemcy pawilonu na Rynku. Ma być kawiarnia i restauracja

Tak wyglądał pawilon w dniu otwarcia toalet.

Łukasz Kądziołka
Urząd miasta ogłasza przetarg na najem pawilonu na Rynku. Na parterze ma być kawiarnia, a na piętrze restauracja. Obydwa lokale muszą prowadzić działalność kulturalną. Przynajmniej tak widzą to urzędnicy. To czy znajdą się chętni, okaże się pod koniec września.

Od początku budowy pawilon C4 na Rynku budził duże kontrowersje. Te zrobiły się jeszcze większe, kiedy zapadła decyzja o urządzeniu w części budynku toalety. Jeszcze większe było niezadowolenie, kiedy okazało się, że miasto dopiero zastanawia się jak ma funkcjonować nowy  budynek. Faktycznie, na ten przetarg trzeba było długo czekać. Chociaż toaleta w pawilonie została otwarta już 4 kwietnia, to o zagospodarowaniu piętra i parteru pawilonu było cicho. Prezydent Marcin Krupa po jednej z konferencji powiedział nam, że chciałby załatwiać takie sprawy szybciej. Jednak sektor publiczny rządzi się swoimi prawami.

Dzisiaj urząd ogłosił w końcu przetarg na najem pawilonu. Dopuszcza on wynajem całości lub części budynku. Miastu zależy na tym pierwszym scenariuszu. Najemca lub najemcy będą mieli obowiązek zaadaptowania wnętrza, ale mogą też zagospodarować teren przed wejściem do lokali. Przestrzeń pawilonu to dwa lokale o łącznej powierzchni 373,72 m kw. (parter ma 101,56 m kw., a piętro 272,16 m kw.). Na dole ma się znaleźć kawiarnia, a na górze restauracja. Wykluczono możliwość działania tu fast foodu. Poza tym warunki przetargu określają, że w obydwu lokalach, oprócz gastronomii, ma być prowadzona działalność kulturalna.

Stawka wyjściowa czynszu to 30 zł/m kw. Potencjalni najemcy muszą wpłacić wadium w wysokości 5 tys zł. Na składanie ofert mają czas do 21 września. Przypomnijmy, że budowa pawilonu C4 kosztowała 4 466 824,65 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*