Reklama

Miasto sprzeda na licytacji nowe mieszkania w Giszowcu

Zdjęcie: https://www.facebook.com/FirmaBudowlanaRISER.

Redakcja
Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakończyło budowę 4 budynków w Giszowcu. Znalazło się w nich 16 dwupoziomowych mieszkań. Ich sprzedaż rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia, a nabywcy zostaną wyłonieni w drodze licytacji.

Najnowsza inwestycja KTBS powstała przy ul. Przyjaznej/Działkowej/Kwiatowej. Swoim wyglądem budynki przypominają stare zabytkowe domy na osiedlu. Łącznie zmieściło się w nich 16 dwupoziomowych mieszkań o powierzchni od 80 do 90 m kw. Wszystkie lokale są wyposażone w ogrzewanie podłogowe. Do każdego mieszkania przynależy ogródek, garaż i jedno lub dwa miejsca parkingowe. Budynki powstały w miejscu, gdzie kiedyś stały już domy, ale zostały wyburzone w okresie PRL.

Obecnie KTBS przygotowuje wszystkie formalności, niezbędne do rozpoczęcia sprzedaży, w tym regulamin licytacji. To właśnie w tej formie zostaną sprzedane mieszkania w Giszowcu. Ma się przed nią odbyć dzień otwarty dla zainteresowanych, podczas którego będzie można obejrzeć jedno z mieszkań. Powstała już lista potencjalnych kuców, na którą można się zapisać na stronie KTBS. Na razie nie została jeszcze ustalona cena wywoławcza.

Wykonawcą inwestycji była firma Riser Sp. z o.o. z Jaworzna.

Zysk z inwestycji w Giszowcu zostanie przeznaczony na sfinansowanie przebudowy trzech kamienic przy ul. Mariackiej. Prace już się tam rozpoczęły. Docelowo powstanie 41 mieszkań, z których 20 zostanie przeznaczonych dla osób starszych.


Tagi:

Komentarze

  1. Emeryt 20 lutego, 2023 at 6:00 pm - Reply

    Cena prawdopodobnie około 9 tys a 1 m2 kogo to stać.

  2. leszek 19 lutego, 2023 at 3:55 pm - Reply

    calkiem niezle…! tylko podszeby sa znacznie wieksze ! przydaloby sie wiecej wielopoziomowego budownictwa z gazrazami i windami bo takie budynki sa najbardziej porzadane w w katowicach

  3. Rt 19 lutego, 2023 at 7:23 am - Reply

    domki super tylko ciekawe jaka cena i może być droższe niż już na rynku bo w formie licytacji!!

Dodaj komentarz

*
*