Reklama

Miasto sadzi rośliny wzdłuż Rawy

Ł. K.
Miasto chce poprawić wygląd Rawy w ścisłym centrum Katowic. Nowe krzewy i byliny pojawiły się po dwóch stronach rzeki. Na wiosnę brzegi mają być dużo bardziej kolorowe. Prace kosztowały ponad 50 tys. zł.

To kolejny etap prac przy Rawie. Najpierw brzegi zostały oczyszczone przez Katowickie Wodociągi. Potem Zakład Zieleni Miejskiej rozpoczął sadzenie nowych roślin wzdłuż rzeki. Jeszcze latem na brzegach pomiędzy budynkami pojawiły się donice. Posadzono w nich byliny i krzewy. Kiedy urosną, mają zwisać w stronę wody.

Dalej, za kładką łącząca ul. Teatralną z ul. Moniuszki, niedawno zasadzone zostały kolejne krzewy. Na wiosnę rośliny będą kolorowe. Chodzi o to, żeby poprawić wygląd koryta rzeki od Rynku do ul. Szkolnej. Na razie miasto nie ma w planach kolejnych zmian przy rzece, poza oczyszczeniem jej koryta na innym odcinku. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Jeśli brzeg rzeki zostanie podmyty i rośliny się zniszczą, ZZM będzie musiał wykonać nasadzenia jeszcze raz.. Do tej pory na materiał i rośliny ZZM wydał ok. 55 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*