Reklama

Będzie nowa komenda policji. Miasto oddaje teren

Redakcja
Będzie nowa komenda policji w Katowicach. Miasto przekaże teren pod inwestycję w pobliżu autostrady A4 i nowego stadionu miejskiego. Podczas ostatniej sesji radni przegłosowali uchwałę w tej sprawie.

O tym, że policja w Katowicach będzie miała nową komendę pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Teraz miasto podjęło pierwsze kroki w tym kierunku. Podczas ostatniej sesji rady miasta przegłosowana została uchwała w tej sprawie. Zgodnie z nią, na rzecz skarbu państwa Katowice przekazały dwie działki oraz część działki przylegającej do terenu planowanej inwestycji. Łączna powierzchnia to ok. 38 tys. m kw. Działka przy ul. Kolońskiej jest zlokalizowana w pobliżu ogródków działkowych pomiędzy ulicami Kolońską i Bocheńskiego. Od południa graniczy z ul. Michejdy. Powodem decyzji o przekazaniu działki jest kiepski stan techniczny obecnej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Ustalenia pomiędzy policją, a miastem trwały długo. Nadal nie wiadomo kiedy dokładnie rozpocznie się inwestycja i kto za nią zapłaci. Pewne jest to, że nowa siedziba powinna powstać w ciągu 6 lat od przekazania nieruchomości. „W przypadku niezrealizowania celu, na jaki nieruchomości zostaną darowane, niniejsza darowizna podlega odwołaniu” – czytamy w tekście uchwały.Wszystko wskazuje na to, że na komendę pieniądze będzie musiało wyłożyć MSWiA. Miasto również zadeklarowało swój wkład. Na budowę nowej komendy Katowice miałyby przeznaczyć ok. 6 mln zł. Jednak inwestycja będzie znacznie droższa. Do tej pory mówiło się nawet o kilkudziesięciu milionach złotych.


Tagi:

Komentarze

  1. Olejki CBD 2 listopada, 2018 at 1:42 pm - Reply

    Przecież ten budynek był remontowany (elewacja) i w środku też były jakieś prace. Czy jednak nie zostały ukończone?

  2. Czytelnik 31 października, 2018 at 10:10 am - Reply

    Czy wiadomo co się stanie z obecną Komendą Miejską Policji w Katowicach ? Pozostanie niewyremontowana i zostanie opuszczona ?

Dodaj komentarz

*
*