Reklama

Miasto chce przeznaczyć budynek na inkubator przedsiębiorczości

Grzegorz Żądło
Na razie urzędnicy niewiele mówią, ale nam udało się dowiedzieć, że w budynku przy ul. Teatralnej 17, 17 a i 17 b ma powstać przestrzeń, którą miasto będzie udostępniać dla katowickich firm. Na razie nie zostało jeszcze przesądzone na jakich zasadach i w jakiej cenie.

Pomysł przeznaczenia jednej z miejskiej kamienic na centrum przedsiębiorczości pojawił się już kilka lat temu. Różne były też propozycje lokalizacji. Ostatecznie zapadła decyzja, żeby inkubator ulokować przy ul. Teatralnej. Idea jest taka, żeby młode firmy w jednym miejscu mogły na preferencyjnych warunkach korzystać z biur. – Możemy zdradzić, że ogólny, zakładany kierunek, to wynajem dla firm, przedsięwzięć korzystnych dla rozwoju szeroko rozumianej przedsiębiorczości w Katowicach (np. coworking). Szczegóły przekażemy za parę miesięcy – informuje biuro prasowe UM Katowice. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prezydent nie zdecydował jeszcze jak dokładnie ma funkcjonować centrum. Czy np. będą mogły w nim działać firmy z określonych branż, czy też przestrzeń będzie dostępna dla wszystkich. Wiele zależy od tego na co będzie można dostać unijne dofinansowanie.

Głównymi pomieszczeniami centrum przedsiębiorczości mają być lokal po banku BGŻ, który mieścił się na parterze budynku przy ul. Teatralnej 17a oraz lokale biurowe na I piętrze.

Miasto zleciło już wykonanie inwentaryzacji i ekspertyzy stanu technicznego budynków. Wybrana w zapytaniu ofertowym firma ma ją przeprowadzić m.in. pod kątem zlokalizowania w tym miejscu biur, przestrzeni wystawienniczo-warsztatowej, miejsc do pracy indywidualnej, serwerowni, recepcji, toalet i magazynu.

Prace wykona firma BUDOSERWIS Z.U.H. z Chorzowa, która zaproponowała za swoje usługi 13 740 zł netto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*