Reklama

Mężczyzna chodzi po Katowicach z kukłą Kaczyńskiego i sznurem na szyi

Łukasz Kądziołka
Chce uświadamiać i zmuszać do refleksji. Chce też pozostać anonimowy, a jeszcze nie wymyślił sobie pseudonimu. Od dwóch dnia po centrum Katowic mężczyzna chodzi z kukłą, która ma twarz Jarosława Kaczyńskiego.

Na ulice wyszedł po tym, jak wziął udział w nieudanym jego zdaniem i źle zorganizowanym proteście przedsiębiorców w Warszawie. W czwartek można go było zobaczyć, gdy przez kilka godzin przechadzał się po ul. 3 Maja, ciągnąc za sobą kukłę. Ta kukła ma twarz Jarosława Kaczyńskiego.

Jak mówi mim – na razie tak się przedstawił, bo jeszcze nie wymyślił sobie pseudonimu – chciał pokazać politykowi PiS-u jak wygląda prawdziwe życie i rzeczywistość, w której żyją Polacy. – On tego nie wie, nie zna Polski – dodaje. Spotkał się w większości z pozytywnymi reakcjami przechodniów. Niektórzy bili mu nawet brawo. Tylko jedna starsza kobieta zwyzywała za to, co robi.

Dzisiaj mima, tymczasowo mieszkańca Katowic, można było spotkać na katowickim Rynku. Jednak tym razem zamienił się rolami z kukłą, ponieważ czuje się uwięziony. – Ja i walczyłem, chciałem się oswobodzić. Ja odgrywam marsz pogrzebowy i wtedy leżę, bo umarłem. Odgrywałem też marsz zwycięstwa – opisuje swoje pomysły. – To jest to, co czuję w danym momencie. Mój przekaz nie jest jednoznaczny. Tu każdy może się doszukać tego, czego chce – dodaje. Niektórzy wrzucają mu pieniądze, ale dzisiaj na przykład jeden z przechodniów straszył go szpitalem psychiatrycznym. Mim stał niezmiennie również w deszczu. – Chcę podziękować panu taksówkarzowi za ciepłą herbatę – mówi. Sam nie wie jak długo będzie jeszcze wychodził na ulicę i pokazywał przechodniom swoje przedstawienia. Chodzi mu o to, żeby uświadomić ludzi „w sensie dosłownym„. Nie w taki sposób jak dzieje się to w sieci. Liczy na to, że to, co robi, wywoła u innych refleksję.


Tagi:

Komentarze

 1. Tbc 17 maja, 2020 at 9:06 am - Reply

  Jak wali w Kaczyńskiego to na pewno zna trudne realia życia rodaków za rządów Pis :). Oj jak im się pogorszyło, a tak było fajno za Tuska. ,,Przedsiębiorca” ze sznurkiem kjm

  • Norek 17 maja, 2020 at 10:03 am Reply

   Po wpisie widać że nie jesteś i przedsiębiorczy. Chyba też nie chętny do pracy. Najlepiej zerwać. Wisieć na innych. A co w zamian? Skoro jest tak dobrze dla przedsiębiorców otwórz własną firmę. I zatrudnij 50 ludzi i powiedz nam jak jest dobrze. Dobrze?? Przestań brać, skoro jesteś mądry i inteligentny, oraz zdrowy zacznij pracować. Pokaż nam jak to teraz jest dobrze. Alb milcz i nie wypowiadaj się na temat sytuacji przedsiębiorców.

 2. Piotr 17 maja, 2020 at 8:39 am - Reply

  Popieram Karolinę

 3. Piter 17 maja, 2020 at 7:55 am - Reply

  Kiedy kilku działaczy Ruchu Narodowego zrobiło hapenning w którym umieściło na szubienicy zdjęcia europosłów, platforma grzmiała o mowie nienawiści, teraz gdy obłąkany człowiek chodzi po mieście z wizerunkiem Kaczyńskiego na sznurku, oPOzycja problemu nie widzi. Hipokryzja level ekspert.

  • Grzegorz Żądło 17 maja, 2020 at 9:19 am Reply

   Tylko, że w tym happeningu to Kaczyński wiesza człowieka, a nie człowiek Kaczyńskiego.

   • rear 22 maja, 2020 at 11:36 pm Reply

    EJ! Nie czepiaj nie Pitera, on za bardzo nie ogarnia. Postaw nie w jego roli – żyjesz z socjalu, do pracy masz dwie lewe ręce, atomu też nie rozczepisz…Nie wiem jak Ty ale ja w jego skórze pewnie też bym bronił sekretarza kc pis;)

 4. MAJA 16 maja, 2020 at 11:00 pm - Reply

  To jest mowa nienawiści i podżeganie do ataku na p.Kaczynskiego….lecz mogłyba być to każda inna osoba ….Takie zachowanie podlega karze pozbawienia wolności , jest to nawoływanie do nienawiści i agresji względem drugich osób, a stąd nie daleko do zbrodni….Nie można tolerować takich zachowań…..To tak jakby popieraloby się Hitlera i faszyzm……To jest niedopuszczalne i karygodne.

 5. Grzegorz 16 maja, 2020 at 9:00 pm - Reply

  Dzikowski śmiał się z noszenia maseczka,ALE jak biznes się rozkręcić,To twierdzi że to pomaga i jest przymus.Dobrze że mieszkam w De,Bo bym nie zniósł tej gierki rządzących Polska.A ludzie jak protestują,teraz przeciwko nieudaczników,To ich traktują gazem we Warszawie

 6. MSDM 16 maja, 2020 at 6:53 pm - Reply

  Biedny chory człowiek

 7. Karolina 16 maja, 2020 at 6:48 pm - Reply

  Ty głupi pacanie. Widać ,że Twój mózg nie idzie w parze z inteligencją. Właśnie ta partia pokazała ludziom jak sie prawdziwie żyje, bo dotychczas bylo bardzo źle. Zero pracy tylko tłum ćpunow i skurwieli , którzy by zdarli z Ciebie wszystko. Fizole do roboty tylko biurokracja podwyżki i życie na poziomie. Stuk puk Tuska sobie wez na smycz i zycz mu korona

  • Fox 16 maja, 2020 at 11:33 pm Reply

   Jak widać wyżej pani Karolina jest podręcznikowym przykładem elektoratu PISu.
   Nie myśleć. Atakować. Pluć się jak zwierzę.

   Jak widzę ile ludzi tego sortu jest, to trochę się nie dziwię że wracamy do PRLu lub bardziej współcześnie na poziom Białorusi.
   Szkoda tylko, że myślą, że teraz coś dostają, bo zapłacą za to 10-krotnie za jakieś 5-10 lat bez szans na zmiany lub ucieczkę. Ale widać chyba im się tęskni do karteczek w sklepach.

   • Piotr 17 maja, 2020 at 8:38 am Reply

    No i ludzie rzucaja choremu pieniążki bo o to chodzilo temu pajacowi

  • Anna 16 maja, 2020 at 9:30 pm Reply

   To wszystko wyjaśnia, teraz rozumiem jaki rodzaj ludzi głosuje na pis. Te słowa mówią wszystko o pani.

  • Adam 16 maja, 2020 at 8:04 pm Reply

   Pani Karolino odnoszenie wrażenie, że nalezy Pani do osób którym nie chciało się uczyć ani pracować tylko duże wymagania. Niestety dobrobytu nie buduje się na rozdawnictwie tylko nauce i ciężkiej pracy. Propinuje poczytać historie bogatych i biednych państw i dowiedzieć się jak doszło do tego ze sa w obecnej sytuacji. Mam tylko wielką nadzieje, że w naszym kraju jeszcze będzie normalnie i naród w końcu się obudzi. Niestety aktualnie najgorzej mają ludzie ambitni którzy chcą cos osiągnąć – coraz mniejsze szanse rozwoju z każdej strony podcinane skrzydła. Dla ludzi bez ambicji nic się nie zmieniło dodatki socjalne pokryły inflacje i zyją jaj zyli wczesniej tylko maja swiadomosc ze cos dostali.

   • Janek 17 maja, 2020 at 8:01 am Reply

    Nie popieram PiSu, ale pamiętam dokładnie wszystkie przekręty i afery platformy, pamiętam również jak pracowałem za ich czasów na umowie śmieciowej za najniższą krajową, a rodzice pamiętają jak Tusk podniósł wiek emerytalny do 67 roku życia i okradł ludzi z siedmiu lat życia. Pamiętam również arogancję i butę Bieńkowskiej gdy mówiła że za 6 tys to pracuje tylko złodziej lub idiota. Dlatego serdecznie dziękuję za tamte lata, oby nigdy ta partia do władzy nie wróciła.

  • Uka 16 maja, 2020 at 6:55 pm Reply

   A Pani to widze ciezko przez los doswiadczona ze jad

 8. Kuzyn 16 maja, 2020 at 9:21 am - Reply

  Nie ino Kaczyński ino praktycznie wszyscy politycy są tacy sami.
  Patrzą siebie i swojego tyłka, a nie obywateli. A potem w nagrodę uciekają do Brukseli do jeszcze lepszego koryta.
  Powinni dyndac na sznurze za to wszystko co zrobili z Polska. Za działanie na szkodę kraju i obywateli.

 9. Przemo 15 maja, 2020 at 8:28 pm - Reply

  Super incjatywa ktoś wreszcie się nie boi na PiS oraz Kaczyńskiego już pora przyszła przekręty oszustwo hejty itp itd zaczęło się od medyków teraz górnicy to trolle pisu jeszcze raz super trzeba w końcu zmienić władze i tyle.

Dodaj komentarz

*
*