Reklama

Marszałek szuka nowego rzecznika i rozbudowuje biuro prasowe

Chcemy wzmocnić biuro prasowe - mówi Maciej Gramatyka, dyrektor wydziału komunikacji społecznej UMWŚ.

Grzegorz Żądło
Marszałek województwa śląskiego szuka nowego rzecznika prasowego. Chce też zatrudnić dwie nowe osoby do wydziału komunikacji społecznej, który odpowiada m.in. za kontakty z mediami.

Obecnie funkcję rzecznika prasowego pełni Maciej Gramatyka, chociaż oficjalnie jest dyrektorem wydziału komunikacji społecznej. Wcześniej obydwie role łączył Artur Madaliński, ale zrezygnował z pracy w urzędzie i został szefem Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Jak mówi Maciej Gramatyka, wzmocnienie kadrowe biura prasowego ma na celu dostarczanie jeszcze większej liczby informacji mediom. – Chcemy docelowo w jeszcze większym stopniu postawić na obraz i dźwięk, tak żeby redakcje miały właściwie gotowy “produkt”. W planach jest też większe zaangażowanie w “Gazetę Parkową” – tłumaczy Maciej Gramatyka.

Nie przesądza na razie czy jeden z nowych pracowników zostanie rzecznikiem prasowym, ale wymagania stawiane kandydatom jednoznacznie wskazują, że tak właśnie będzie. Trzeba mieć wykształcenie wyższe, preferowane kierunki to dziennikarstwo, filologia polska, kulturoznawstwo i public relations. Do tego co najmniej 5 lat stażu pracy, w tym co najmniej 3 lata stażu pracy dziennikarskiej, bardzo dobra znajomość przepisów ustaw: o samorządzie województwa, prawo prasowe, o dostępie do informacji publicznej, o pracownikach samorządowych i Kodeksu postępowania administracyjnego. Wybrana osoba będzie odpowiedzialna m.in. za kreowania wizerunku urzędu w mediach, przygotowywanie konferencji prasowych, prowadzenie monitoringu mediów, pisanie informacji prasowych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*