Reklama

Mandaty na prawie 360 tys. zł za nielegalne parkowanie w Katowicach

Łukasz Kądziołka
Straż miejska chwali się wynikami akcji „Wyzwanie parkowanie”. Łącznie wystawiono mandaty na kwotę niespełna 360 tys. zł. Nadal często strażnicy tylko pouczają kierowców.

Walka z chaosem parkingowym w Katowicach trwa od prawie pół roku. Zaczęło się 10 maja i od tamtej pory straż miejska konsekwentnie pokazuje na swojej stronie akcję „Wyzwanie parkowanie”. Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedzią prezydenta Marcina Krupy, miasto będzie walczyło z nielegalnie zaparkowanymi samochodami i „mistrzami parkowania” do skutku. Strażnicy raz w miesiącu podsumowują akcję.

PRZECZYTAJ TEŻ: Katowice chcą kupić samochody do automatycznej kontroli opłat za parkowanie

Jak poinformowali w tym tygodniu, w ciągu minionych 5 miesięcy przeprowadzono łącznie 10865 interwencji. W tym 9635 dotyczyło łamania prawa o ruchu drogowym, a 1230 dotyczyło parkowania na trawnikach. Kierowcy otrzymali łącznie 2900 mandatów (522 mandaty za rozjeżdżanie zieleńców). Prawie tyle samo, bo aż 2000, było pouczeń. Skierowano 33 wnioski do sądu o ukaranie. Strażnicy chwalą się, że kierowcom wręczono dotychczas mandaty na łączną kwotę blisko 360 tysięcy złotych. Jednak nie są to „ściągnięte” kary. Wiele spraw toczy się też w dalszym ciągu.

Nielegalnie parkujących można zgłaszać TUTAJ. Mieszkańcy w ciągu kilku miesięcy oznaczyli na mapie już ponad 1200 miejsc, gdzie dochodzi nagminnie do łamania przepisów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*