Reklama

Łoś na drodze z Katowic do Dąbrowy Górniczej. Został uśpiony i wywieziony do lasu

Zdjęcie: UM Sosnowiec.

G. Ż.
Na Drogę Krajową nr 94 pomiędzy Katowicami i Dąbrową Górniczą w środę rano wszedł łoś. Zwierzę zostało lekko potrącone przez samochód lub samochody. Utworzyły się długie korki w obu kierunkach. Ostatecznie łoś został uśpiony i wywieziony do lasu.

Łoś wszedł na drogę przed godz. 5:30 rano w okoli centrum handlowego Makro Prawdopodobnie uszkodził dwa samochody, sam jednak nie został ciężko ranny. Zwierzę zostało uwięzione na pasie zieleni pomiędzy jezdniami do i z Katowic. Łoś stwarzał zagrożenie dla kierowców, bo przestraszony w każdej chwili mógł wybiec na drogę. Na miejsce został wezwany powiatowy lekarz weterynarii, który podjął decyzję o uśpieniu zwierzęcia. Łoś został zbadany. Nie miał żadnych złamań, a jedynie otarcia. Został załadowany na samochód i wywieziony na tereny Nadleśnictwa Siewierz w okolicach Maczek. To ważący około 300 kg roczny samiec.

Cała akcja trwała około 2 godzin.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 8 maja, 2019 at 8:04 pm - Reply

    Jakiś rok temu jechałem późnym wieczorem od cmentarza komunalnego przez górkę na Nikisz.
    NA środku drogi stał dałbym głowę, że łoś. Był dużo większy niż zwykła sarna, poza tym specyficzny wypięty tyłek. Nie wiem jak się tam znalazł. Ciekawe dokąd powędrował biorą pod uwagę, że był niemal w centrum aglomeracji.

Dodaj komentarz

*
*