Reklama

Listy kandydatów na radnych Jerzego Ziętka

Jerzy_ziętek_kandydacidorady
Grzegorz Żądło
Choć sam do rady miasta nie kandyduje, Jerzy Ziętek wystawi w wyborach swoje listy kandydatów na radnych. Znalazło się na nich kilka znanych nazwisk, które do tej pory nie angażowały się w politykę.

W okręgu nr 1 (południe Katowic) pierwsze miejsce dostała córka Ziętka, Aleksandra. Miała kandydować już cztery lata temu, ale wtedy Platforma Obywatelska nie zgodziła się na wpisywanie na listy członków rodzin partyjnych działaczy. Pani Ola nie ma doświadczenia w polityce. Przez kilka lat pracowała w katowickim Urzędzie Miasta.

W okręgu nr 2 (wschód) na czele Maria Sokół. To jedyna osoba spośród wszystkich kandydatów Ziętka, która obecnie zasiada w radzie miasta. Dostała się do niej startując z komitetu Platformy Obywatelskiej. Od kilku miesięcy było jednak wiadomo, że drogi radnej i PO się rozejdą. Ona sama nie chciała jednak tego potwierdzać niemal do samego końca. Na drugim miejscu znalazł się Adam Giza, prezenter w telewizji TVS.  Listę zamyka tu Tadeusz Szafraniec, pracownik Katowickich Wodociągów i prezes klubu szachowego Hetman z Katowic.

W okręgu nr 3 (centrum) o mandat powalczy m.in. Beata Białowąs (nr 1), wicedyrektor Katowickiej Izby Rzemieślniczej. Na trzecim miejscu znalazł się tu Roman Borczyk, właściciel kliniki stomatologii estetycznej. Z kolei „ósemkę” dostała Barbara Żmidzińska, długoletnia naczelniczka wydziału komunikacji w UM w Katowicach.

Listę w okręgu nr 4 (zachód) otwiera Marek Mróz, asystent Jerzy Ziętka i jeden z jego najbliższych współpracowników. Wreszcie na północy (okręg nr 5) pierwsze miejsce przypadło Andrzejowi Barczakowi, znanemu profesorowi Uniwersytetu Ekonomicznego. Tuż za nim Lucjan Czerny, artysta scen śląskich.

Pełne listy kandydatów na radnych z listy KWW Jerzego Ziętka można znaleźć tutaj.

Zdjęcie: www.jerzyzietek.pl


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*