Reklama

Leczenie alkoholizmu Katowice – jak skutecznie wyleczyć alkoholizm na Śląsku?

Alkoholizm to uzależnienie, które będzie towarzyszyło nam przez całe życie. Jest to choroba nieuleczalna, której leczenie polega na nauce kontroli i panowania nad nałogiem. Trwanie w nałogu jest destrukcyjne zarówno dla samego uzależnionego, jak i jego najbliższego otoczenia. Pamiętajmy, że alkoholizm to podstępna choroba przewlekła, a do tego szybko postępująca. Wdrożenie odpowiedniego rodzaju leczenia pomoże rozpocząć nowe życie bez alkoholu – z dala od nałogu.

Leczenie alkoholizmu w Katowicach – dlaczego warto?

Alkoholizm obciąża samego uzależnionego, lecz tym samym cierpi również jego najbliższe otoczenie, a w szczególności rodzina. Aktywne trwanie w nałogu w niedługim czasie doprowadza do trwałych nieuleczalnych uszkodzeń narządów wewnętrznych, a nawet do śmierci uzależnionego. Pokonanie nałogu i wdrożenie kompleksowego leczenia jest kluczowe dla zdrowia i życia każdego alkoholika. Współczesna medycyna coraz szerzej otwiera się na nowoczesne połączenie farmakologii z psychoterapią. Takie połączenie daje największą gwarancję braku nawrotów uzależnienia w przyszłości – po zakończonym leczeniu.

Wszywka alkoholowa esperal – farmakologiczne leczenie alkoholizmu na Śląsku

Mimo rosnącej wagi problemu, znaczna część osób wciąż nie wie, jak postępować z człowiekiem faktycznie od alkoholu uzależnionym. To samo tyczy się samego chorego w obliczu postępującego alkoholizmu.

Samo działanie wszywki alkoholowej w Katowicach https://nasz-gabinet.pl/katowice/esperal/ opiera się na wstrzymaniu naturalnego metabolizmu alkoholu w organizmie, przez co – po wypiciu – zaszyty pacjent doświadcza dolegliwości przypominających bardzo silne zatrucie alkoholowe. Reakcja ta wywoływana jest, by z czasem całkowicie zniechęcić pacjenta do sięgania po napoje alkoholowe. Jest to tzw. terapia awersyjna, ciesząca się sporym powodzeniem w nowoczesnej medycynie.

Wszywka alkoholowa reaguje na alkohol praktycznie natychmiastowo – bo już kilka minut po wypiciu alkoholu. Powstała reakcja nazywana jest reakcją disulfiramową. Nieprzyjemne, przypominające ciężkie zatrucie alkoholowe dolegliwości utrzymywać się będą od 4 do 10 godzin.

Detoksykacja alkoholowa i odtrucie z toksyn alkoholowych w Katowicach

Kolejnym z etapów farmakologii w walce z alkoholizmem jest detoksykacja i odtrucie alkoholowe. Zabieg można przeprowadzić niezależnie, jednak zaleca się połączenie go z kuracją za pomocą wszywki alkoholowej. Detoks alkoholowy stanowi wspaniały podkład pod esperal. Dzięki niemu organizm jest całkowicie oczyszczony z wszelkich toksyn pozostawionych przez alkohol, co jest niezbędne do skorzystania z zabiegu zaszycia alkoholowego.

Detoks alkoholowy w Katowicach – https://nasz-gabinet.pl/katowice/detoks-alkoholowy/ to bardzo często pierwszy krok, który warto podjąć, by przerwać nałóg alkoholowy. Dzięki niemu organizm odzyskuje siły, ponieważ dostarczone w detoksie minerały i witaminy regulują gospodarkę wodno-elektrolitową. Odtrucie alkoholowe przerywa też ciąg alkoholowy i zapobiega powstawaniu zespołu odstawiennego.

W razie potrzeby potrafi też zneutralizować jego objawy, jeśli takowe wcześniej już wystąpiły. Warto również wspomnieć, że detoks alkoholowy podawany jest w formie dożylnej, a cały skład, jak i stężenie dawek, dobierane są pod każdego pacjenta na wcześniejszym rozeznaniu z lekarzem. Gwarantuje to komfort i bezpieczeństwo każdego zabiegu.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu – co oprócz farmakologii?

Kluczem do zapanowania nad chorobą alkoholową jest kompleksowe działanie. W tym celu najlepiej uzupełnić terapię farmakologiczną o wsparcie psychoterapeutyczne. Dzięki temu cały proces wychodzenia z uzależnienia jest znacznie łatwiejszy do przejścia, a jego efekty widoczne są znacznie szybciej. Istotne, by psychoterapeuta przeszedł z nami przez cały ten proces. W niektórych przypadkach kontynuowanie psychoterapii jest zalecane nawet w trakcie długotrwałej abstynencji.

Gdzie skutecznie leczyć alkoholizm w Katowicach?

Wybór odpowiedniego ośrodka to tak naprawdę pierwszy – i nieraz najważniejszy krok, który musimy podjąć, by rozpocząć skuteczne leczenie alkoholizmu. Przychodnia Nasz Gabinet Katowice specjalizuje się w kompleksowym leczeniu uzależnienia od alkoholu. Co więcej, podczas leczenia stosuje zarówno rozwiązania farmakologiczne, jak i psychoterapię i pomoc terapeuty podczas całego procesu wychodzenia z nałogu.

Zastosowanie uzupełniających się terapii, od odtrucia alkoholowego i detoksykacji organizmu, przez zaszycie alkoholowe za pomocą wszywki, aż po psychoterapię – gwarantuje powrót do normalności i rozpoczęcie nowego życia z dala od alkoholu.

Artykuł partnera


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*