Reklama

Latarnie na Koszutce pomalowane w barwy GKS Katowice. Tauron szacuje straty

Grzegorz Żądło
Kilka dni temu nieznani sprawcy zdewastowali należące do Tauronu latarnie przy ul. Sokolskiej. Pomalowali je różnymi kolorami. Właściciel szacuje straty.

Do dewastacji doszło prawdopodobnie przed niedzielnym meczem GKS-u z Lechią Gdańsk. Nieznani sprawcy pomalowali latarnie na odcinku ul. Sokolskiej od ul. Chorzowskiej trzema kolorami: żółtym, czarnym i zielonym. To barwy GKS-u.

O sprawie wie już właściciel latarni, czyli spółka Tauron Nowe Technologie. – Otrzymaliśmy informację o dewastacji słupów oświetleniowych przy ulicy Sokolskiej w Katowicach. Wysłaliśmy na miejsce nasze służby serwisowe, które mają ocenić sytuację i oszacować skalę zniszczeń. Na tej podstawie ustalimy metodę ich usunięcia. Niewykluczone, że w ostateczności trzeba będzie pomalować słupy na nowo. Koszty ewentualnych napraw pokryjemy z budżetu na bieżące utrzymanie sieci oświetleniowej, jednak w przypadku ustalenia przez służby sprawców dewastacji, będziemy starać się o zwrot poniesionych na ten cel wydatków – poinformował nas Gracjan Respondek, rzecznik prasowy Tauron Nowe Technologie.

O sprawie została już też poinformowana policja.


Tagi:

Komentarze

 1. DD 12 kwietnia, 2024 at 3:31 pm - Reply

  Chcieli odciągnąć uwagę od tej dziadowskiej jezdni, którą zwężono i przemalowano na najważniejsze ścieżki

 2. AA 11 kwietnia, 2024 at 8:20 pm - Reply

  Tak oto kibice GKS są wdzięczni i dziękują mieszkańcom (podatnikom) za drobny datek 400 mln na budowę stadionu…

 3. mieszkaniec 11 kwietnia, 2024 at 6:56 pm - Reply

  też tego nie rozumiem. Bo to nie jest reklama. Może jakby tam napisali Katowice. Ale Barwy klubu to nie barwy miasta. Czyli słabo. Ludzie poza miasta nie znają barw klubu. Jak tak bardzo chcą terytorium zaznaczyć to niech zainwestują w jakąś tablice drogową. Słabo jest z tablica nazwy dzielnicy.

 4. Sk 11 kwietnia, 2024 at 4:24 pm - Reply

  w Chorzowie wszystkie latarnie itp pomalowane w barwy klubowe ale jakoś pan redaktor nic nie pisze!

  • TW Bolek 12 kwietnia, 2024 at 1:57 pm Reply

   W Zabrzu to samo, jadąc z A4 do centrum , można się poczuć ze wjeżdża się do Rosji, bo te same kolory. Jak zwalczyć ten debilizm?

  • Grzegorz Żądło 11 kwietnia, 2024 at 4:52 pm Reply

   Nie wiem, może dlatego, że jesteśmy portalem o Katowicach i w Chorzowie praktycznie nie bywamy? Może to jest jakiś powód.

Dodaj komentarz

*
*