Reklama

Latarnia się zapadła, ale miasto nie chce jej naprawić

Ł. K.
Jedna z ulicznych latarni przy Superjednostce jest uszkodzona. Świeci, ale zapadła się i skrzywiła. Miasto wie o problemie, ale naprawy nie planuje. Sprawę ma załatwić gwarancja.

Kolejny problem z drogą rowerową obok Superjednostki. Wcześniej konieczna była wymiana nawierzchni, która się zapadła. Miasto długo nie mogło zmusić wykonawcy, konsorcjum firm NDI-Balzola, do naprawy. Ostatecznie, kilka miesięcy temu, konsorcjum wymieniło nawierzchnię w ramach gwarancji. Niedawno pojawił się nowy problem. Chodzi o jedną z latarni oświetlających drogę biegnącą wzdłuż ul. Wincklera. Ziemia zapadła się, a razem z nią latarnia. Nie przeszkadza to w jej działaniu, ale latarnia jest skrzywiona.

PRZECZYTAJ TEŻ: Trwa naprawa drogi rowerowej w centrum Katowic

Miasto o problemie wie i zabezpieczyło miejsce taśmami, po których teraz prawie nie ma śladu. Jak poinformowało nas biuro prasowe UM Katowice, na razie latarnia nie zostanie naprawiona. Wydział inwestycji negocjuje z wykonawcą drogi rowerowej kolejną naprawę. Miasto twierdzi, że ziemia musiała zostać naruszona podczas remontu ścieżki. Po raz kolejny urzędnicy powołują się na gwarancję. Wszystko wskazuje na to, że powtórzy się sytuacja sprzed kilku miesięcy. Latarnia nie doczeka się naprawy, dopóki urzędnicy nie dojdą do porozumienia z wykonawcą.


Tagi:

Komentarze

  1. Bogdan 14 grudnia, 2017 at 4:38 pm - Reply

    Dworcem zarządza menadżer z ramienia PKP, a galerią menadżer galerii. Jeśli coś zepsuje się w centrum handlowym naprawiane jest niezwłocznie (najczęściej w nocy). Natomiast PKP traktuje korzystających z dworca autobusowego i kolejowego jak intruzów. Schody na dworzec autobusowy nieczynne od kilku miesięcy, popsute były (a może jeszcze są) drzwi od strony placu Szewczyka, pochylnie przy Mc Donald’s uziemione na zawsze (wyłożone matami). Może zapytacie Państwo menadżera dworca kiedy zostanie to wszystko naprawione?

  2. Darek 13 grudnia, 2017 at 11:57 pm - Reply

    w Galerii jak sie schody zepsuly to zrobili od razu za to na dworcu kzkgop na pkp juz Galerie nie interesuje.

  3. mieszko 13 grudnia, 2017 at 10:16 pm - Reply

    a jak tam schody na dworcu? czy cos sie ruszylo czy raczezj czy juz ruszyly? 🙂

Dodaj komentarz

*
*