Reklama

Będzie więcej parkingów na ul. Ceglanej. Przetarg wygrała oferta za prawie 3 mln zł

Ł. K.
Parkingi zostaną lepiej zagospodarowane, powstaną kolejne miejsca parkingowe i pojawi się też nowa zieleń. Coraz bliżej przebudowy ul. Ceglanej. Miasto wyłoniło wykonawcę przebudowy, która ma kosztować prawie 3 mln zł.

Wielu kierowców na ul. Ceglanej zostawia swoje samochody gdzie popadnie, parkując “na dziko”. Miasto już od dawna przymierza się do przebudowy parkingów. Chodzi o to, żeby uporządkować obecne i zrobić miejsce dla większej liczby samochodów. Obecnie zaparkować może tu 118 pojazdów. Kosztowna inwestycja sprawi, że zmieści się ich o 100 więcej. Przebudowa ul. Ceglanej obejmie odcinek od ul. Kościuszki do ul. Meteorologów. Udogodnienia czekają nie tylko kierowców.

PRZECZYTAJ TEŻ: Więcej miejsc parkingowych powstanie blisko centrum Katowic

Pomiędzy nowymi parkingami znajdą się ławki i posadzone zostaną drzewa. Kilka dni temu wyłoniona została firma, która zajmie się przebudową. Przetarg wygrało konsorcjum firm ZRD i TZ “Romus” i Zakład Robót Drogowych “Dioryt”. Zgodnie z ofertą konsorcjum, prace mają kosztować ponad 2,9 mln zł brutto. Rozpoczęcie realizacji MZUiM planuje na wiosnę 2018 roku. Wszystko ma potrwać ok. 3-4 miesiące. Inwestycja na ul. Ceglanej ma być prowadzona równolegle z przebudową odcinka ul. Wita Stwosza.


Tagi:

Komentarze

  1. Maz 12 czerwca, 2018 at 9:24 pm - Reply

    nikt nie wspomnial o pozbyciu sie drogi rowerowej… Katowice po raz kolejny raz pokazuja zeto miasto samochodow…a strefa tempo 30 nic nie da bo i tak jezdza tam jak wariaci…

  2. Luki 12 grudnia, 2017 at 6:11 pm - Reply

    Udogodnienia? Przecież to mają być płatne miejsca…

Dodaj komentarz

*
*