Reklama

Łapówka dla dyrektora szpitala. CBA zatrzymało przedsiębiorcę

Zdjęcie poglądowe.

Redakcja
Wręczył kopertę z pieniędzmi i został zatrzymany. CBA poinformowało o aresztowaniu przedsiębiorcy, który chciał przekupić dyrektora placówki medycznej.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali przedsiębiorcę na gorącym uczynku. Zaraz po tym, jak wręczył łapówkę dyrektorowi szpitala na terenie województwa śląskiego. Biznesmen to właściciel firmy budowlanej, która na zlecenie placówki medycznej prowadzi prace remontowo-budowlane na dużą skalę. Przedsiębiorca przekazał w kopercie 50 tys. złotych i złożył obietnicę wręczenia kolejnej łapówki, licząc na dalszą współpracę z dyrekcją szpitala oraz zawieranie kolejnych zleceń i kontraktów na usługi budowlane.

Jak informuje CBA, zgromadzony materiał dowodowy został przekazany do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut czynnej korupcji. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy Katowice–Wschód podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*