Reklama

Ktoś zniszczył ławki na jednym z katowickich skwerów

Ł. K.
Ktoś ukradł siedziska ławek w Dąbrówce Małej. Przez wandali nie można z nich teraz korzystać. Na razie nie wiadomo kiedy zostaną naprawione. Ławki zostały postawione dzięki staraniom mieszkańców.

Skwer położony przy ul. Le Ronda, tuż za przystankiem autobusowym Dąbrówka Mała Le Ronda w ciągu kilku lat został wyposażony dzięki inicjatywie mieszkańców. Na tzw. zielonym zakątku znajdują się m.in plac zabaw, skate park, siłownia. Jest tam coraz ładniej, a w planach są kolejne inwestycje. W tym budowa boiska wielofunkcyjnego. Jedną z  realizacji było stworzenie alejek i postawienie przy niej ławek. Teraz ławki, które pojawiły się na skwerze dzięki pieniądzom z Budżetu Obywatelskiego, zostały zniszczone.

Siedziska z trzech ławek osadzone na gabionach, czyli koszach wypełnionych kamieniami, zniknęły najprawdopodobniej w nocy już jakiś czas temu. Nie wiadomo co miał na celu złodziej. Jednak od tamtej pory z ławek nie da się korzystać. Jak mówi Katarzyna Florjańska, przewodnicząca rady dzielnicy Dąbrówka Mała, do drobnych dewastacji dochodzi w tym miejscu regularnie. Ludzie przychodzą tu wieczorami posiedzieć, ale często też piją alkohol – To się dzieje dlatego, że teren jest niewidoczny – mówi Florjańska. – Chcemy, żeby ten teren był dostępny dla wszystkich, nie chcemy go zamykać. Musimy sobie wypracować kulturę. Nie możemy karać innych, bo ktoś nie potrafi się zachować – dodaje.

Zaraz po tym jak ławki zostały zniszczone, Rada Jednostki Pomocniczej nr 14 wystąpiła do urzędu miasta o montaż monitoringu w tym miejscu. Poinformowany został również dzielnicowy, który zapewnił, że postara się o zwiększenie patroli na skwerze. Sprawę zgłoszono do Zakładu Zieleni Miejskiej z prośbą o uzupełnienie siedzisk. Urząd na razie nie podaje kiedy ławki zostaną naprawione.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*