Reklama

Ktoś siedział na ulicy w centrum Katowic. Strażnicy chcieli pomóc, ale zostali zaatakowani

Redakcja
W Katowicach mężczyzna zaatakował strażników miejskich, którzy chcieli mu pomóc. W trakcie interwencji inna osoba zdewastowała ich radiowóz.

Atak na funkcjonariuszy w Katowicach. 2 września, ok. godziny 16.00, jeden z przechodniów zgłosił strażnikom, że zaniepokoił go stan człowieka siedzącego na ziemi. Funkcjonariusze poszli we wskazane miejsce, na ul. Młyńską. Tam zauważyli mężczyznę siedzącego obok donicy, który się nie poruszał. Gdy strażnicy zapytali go czy potrzebuje pomocy stał się wulgarny. Krzyczał na strażników i zaczął kopać po nogach najpierw jednego, a później drugiego. Został obezwładniony i założono mu kajdanki. Strażnicy wezwali na miejsce policjantów, którzy zatrzymali sprawcę czynnej napaści oraz pogotowie ratunkowe, ale okazało się, że agresywny mężczyzna nie wymaga hospitalizacji. 27-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Prokurator zadecydował o policyjnym dozorze, sprawca napaści musi 2 razy w tygodniu stawiać się na komisariat.

To jednak nie koniec zatrzymań, ponieważ, gdy strażnicy wrócili do pozostawionego na Rynku radiowozu, okazało się, że jest uszkodzony. Pojazd był oblany nieznaną substancją, miał poprzyklejane kartki oraz wyłamaną wycieraczkę. Szybko namierzono osobę odpowiedzialną za zdewastowanie pojazdu. W jej namierzeniu pomógł miejski monitoring. 20-letnia kobieta trafiła do izby wytrzeźwień.


Tagi:

Komentarze

 1. mieszkaniec 13 września, 2023 at 3:45 pm - Reply

  Siedział sobie grzecznie po co go ruszali ! hahahahahahaha straż miejska , całe szczęście że nie mają prawa użycia broni !

  • Katowiczanin 13 września, 2023 at 6:40 pm Reply

   Ja ty dostaniesz udaru lub zapaści i będziesz sobie grzecznie siedział obok donicy, to miejmy nadzieję, że nie trafisz na równego sobie…

  • Rozbawiony 13 września, 2023 at 6:06 pm Reply

   hahaha mieszkaniec, co za kawalarz niesamowity!! hahahaha, nie mogę przestać się śmiać, hahahaha!! oby ciebie nikt nie ruszył przez kilka dni jeżeli zdarzy ci się zasłabnąć hahahaha

Dodaj komentarz

*
*