Reklama

Ktoś obrzucił kamieniami i zdewastował krzyż na Koszutce

Łukasz Kądziołka
Kolejny akt wandalizmu w Katowicach, w którym zniszczony został symbol religijny. Tym razem ktoś najprawdopodobniej obrzucił kamieniami krzyż przy kościele misjonarzy oblatów.

Na krzyżu przy kościele misjonarzy oblatów pojawiła się tabliczka z takim napisem:
W nocy 17 marca 2019 roku ten oblacki krzyż został obrzucony kamieniami, zniszczony i sprofanowany. Dla sprawców prosimy o opamiętanie i nawrócenie, a dla nas o zadośćuczynienie dla Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego„.

Dzisiaj wiele osób odpowiedziało na apel zakonników. Starsze kobiety zatrzymywały się i modliły pod krzyżem. Postać Jezusa wykonana z tworzywa sztucznego jest pęknięta, a jedna dłoń i stopa odpadły od całości.

Oblaci nie chcą komentować tej sprawy, ale o dewastacji napisali na swojej stronie internetowej. Ktoś prawdopodobnie rzucał kamieniami w krzyż w nocy z 16 na 17 marca. Jeszcze w niedzielę o sprawie została poinformowana policja. – Policjanci ustalają monitoring, który mógł zarejestrować to zdarzenie, jak i świadków. Z naszej strony apel do mieszkańców – jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje, to prośba o kontakt – mówi sierż. szt. Maciej Bajerski, oficer prasowy w KMP Katowice. Straty zostały oszacowane na 1500 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*