Reklama

Kradł katalizatory na Ligocie. 29-latek trafił do aresztu

Łukasz Kądziołka
Kradzieże katalizatorów w Katowicach. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który działał na terenie Ligoty. Jest już dobrze znany mundurowym.

Trzech kierowców z Ligoty mogło być zaskoczonych po weekendzie, gdy okazało się, że nie mają w swoich samochodach ważnego elementu układu wydechowego. Złodziej zatrzymany w zeszłym tygodniu przez policję działał na terenie dzielnicy w dniach 11-13 lutego. W tym czasie ukradł 3 katalizatory. Kilka dni później został namierzony. 29-latek podejrzany o kradzieże części samochodowych trafił do aresztu. W przeszłości był zatrzymywany za podobne przestępstwa.

Policja przypomina, że katalizatory samochodowe, również ze starszych aut, osiągają wysokie ceny z uwagi na występujące w nich rzadkie metale szlachetne. Dlatego przestępcy decydują się często na bardzo zuchwałe kradzieże, nawet pod oknami domów właścicieli lub na ruchliwych parkingach. Dysponując akumulatorowymi elektronarzędziami, wycięcie spod auta katalizatora nie zajmuje im wiele czasu.


Tagi:

Komentarze

 1. Piotr 23 lutego, 2023 at 10:11 pm - Reply

  upublicznić wizerunek … pokazać zdjęcie kolesia…

 2. Ignacy 23 lutego, 2023 at 12:14 pm - Reply

  Szkoda, że od 2 lat nie złapali złodziei rowerów z Ligoty, Piotrowic i Ochojca

 3. AA 22 lutego, 2023 at 10:54 pm - Reply

  Czy oprócz zatrzymania i odsiadki sąd zasądzi naprawę i pokrycie kosztów uszkodzonych pojazdów?

  • rowerzysta 23 lutego, 2023 at 9:59 am Reply

   Nie sądzę. Tak Państwo i wymiar sprawiedliwości nie działa. Każdy poszkodowany musi wystąpić z pozwem cywilnym, bo to co teraz miało miejsce to proces karny.

 4. Racjonalista 22 lutego, 2023 at 9:43 pm - Reply

  W Ligocie a nie ” na Ligocie “.

Dodaj komentarz

*
*