Reklama

Korki na S86 na obu jezdniach. Ruszyły prace na pasach w kierunku Sosnowca

Redakcja
Dzień wcześniej niż planowano rozpoczęły się prace na drugiej jezdni drogi S86. Pomiędzy Katowicami a Sosnowcem kierowcy jeżdżą od dzisiaj dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Tak ma być do połowy października.

Remont drogi S86 łączącej Katowice z Sosnowcem rozpoczął się w poniedziałek. Już pierwszego dnia tworzyły się tu duże korki. Wymiana nawierzchni na 6-kilometrowym odcinku trasy wymaga zwężenia obu jezdni do dwóch pasów ruchu. Organizację ruchu polegającą na przerzuceniu ruchu na pasy prawy i awaryjny wprowadzono w pierwszej kolejności na jezdni z Sosnowca do Katowic. Od 26 września obowiązuje zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe i autobusy, a dopuszczalna prędkość została ograniczona do 60 km/h. Na pasach lewym i środkowym rozpoczęto usuwanie zużytej nawierzchni jezdni. Frezowanie tych pasów już się zakończyło.

Dzisiaj taką samą organizację ruchu wprowadzono na drugiej, południowej jezdni – z Katowic do Sosnowca. Teraz są tu również dostępne tylko dwa pasy ruchu – prawy i awaryjny. Początkowo ten etap inwestycji miał się rozpocząć w piątek, ale zdecydowano się ruszyć z frezowaniem pasów lewego i środkowego od dzisiaj. Utrudnienia rozpoczęły się w godzinach popołudniowych.

Do połowy października powinna potrwać wymiana nawierzchni pasów lewych i środkowych na obu jezdniach. Po zakończeniu tego etapu robót ruch zostanie przeniesiony na wyremontowane pasy jezdni i rozpocznie się remont pasa prawego i awaryjnego, którymi aktualnie poruszają się pojazdy.

Zakończenie całej inwestycji zaplanowano do 15 listopada.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*