Reklama

Droga S86 do remontu. Wkrótce mają rozpocząć się prace pomiędzy Katowicami i Sosnowcem

Redakcja
Szykują się duży remont i duże utrudnienia na drodze ekspresowej pomiędzy Katowicami a Sosnowcem. W najbliższym czasie ma się rozpocząć wymiana nawierzchni na 6-kilometrowym odcinku S86.

Remont na S86. Krótka, łącząca Katowice i Sosnowiec, droga ekspresowa to jedna z najbardziej obleganych tras w Polsce. W przygotowywanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad statystykach znajduje się za każdym razem w czołówce pod względem dobowego natężeniu ruchu. Jak wynika z Generalnego Pomiaru Ruchu 2020/2021, w ciągu doby drogą S86 przejeżdża 112 736 pojazdów.

Dlatego zaplanowane prace mogą mocno ten ruch spowolnić. Kierowcy będą musieli przygotować się na korki. Jak informuje katowicki oddział GDDKiA, remont polegać będzie na wymianie warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni. Dodatkowo na prawych pasach wymieniona zostanie warstwa wiążąca, a miejscami także głębsze warstwy obejmujące podbudowę bitumiczną. Prace obejmą też miejscami m.in. wymianę ścieków z betonowych elementów prefabrykowanych oraz krawężników, odtworzenie dylatacji bitumicznych na obiektach mostowych, regulację kratek i studzienek rewizyjnych.

Odcinek S86, który wchodzi w zakres inwestycji, to 6 km drogi pomiędzy Sosnowcem a Katowicami. GDDKiA zapowiada, że w trakcie prac mają być przejezdne po dwa pasy obu kierunkach. Inwestycja kosztuje ponad 24,8 mln zł i ma potrwać do końca stycznia 2023 roku. Na razie podpisano umowę z wykonawcą, firmą Drogomex Sp. z o.o.


Tagi:

Komentarze

  1. P Śl 1 września, 2022 at 10:37 am - Reply

    Aaaahahaha Czekam na jazgot w komentarzach – Wiadomo, bo w wakacje się nie dało? A w nocy nie można remontu zrobić? 😀

Dodaj komentarz

*
*