Reklama

Koniec remontu na S86. Od dzisiaj trasa Katowice-Sosnowiec w pełni przejezdna

Redakcja
Droga S86 jest przejezdna. Zakończył się remont 6-kilometrowej trasy pomiędzy Katowicami a Sosnowcem. Inwestycja kosztowała prawie 25 milionów złotych.

Po prawie dwóch miesiącach dobiegł końca remont trasy S86. Prace ruszyły 26 września. W tym czasie wykonano szereg prac. Między innymi wymieniono warstwę ścieralną na całej szerokości jezdni, warstwę wiążącą na prawych pasach i miejscami także głębsze warstwy obejmujące podbudowę bitumiczną. GDDKiA uzasadniała remont faktem, że wiek remontowanej nawierzchni S86 w zależności od odcinka wynosi 13 i 14 lat, a stan właściwości przeciwpoślizgowych nawierzchni był niezadowalający. Przez cały czas trwania prac dostępne były po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, ale tworzyły się długie korki.

Zgodnie z planem, remont 6-kilometrowego odcinka miał potrwać do 15 listopada. Jednak w tym terminie udało się zakończyć prace na jezdni z Sosnowca do Katowic. W ostatnich dniach odtwarzano dylatacje na przeciwległej jezdni. Trzeba było wstrzymać się z odtwarzaniem oznakowania poziomego, bo wykonawca czekał na dogodne warunki atmosferyczne. Ostatecznie dzisiaj w nocy przywrócono docelową organizację ruchu.

Prace na S86 kosztowały ponad 24,8 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*