Reklama

Kończy się sadzenie drzew na ul. Stawowej. Na wiosnę będzie różowo

Ł. K.
Nowe drzewa w centrum Katowic. Prace na ul. Stawowej dobiegają końca. Drzewa utworzą szpaler, o który kilkukrotnie wnioskowali mieszkańcy. Po odrzuceniu projektów do Zielone Budżetu miasto w końcu postanowiło nasadzić rośliny.

Kasztanowce na ul. Stawowej to pomysł mieszkańców. Stowarzyszenie Zielone Załęże składało w kolejnych edycjach Zielonego Budżetu swój wniosek o nasadzenia na jednym z głównych deptaków w centrum miasta. W końcu, gdy identyczny wniosek złożył Adam Skowron, radny Forum Samorządowego i Marcin Krupa, inicjatywa została pozytywnie przyjęta przez prezydenta.

Od jakiegoś czasu trwały przygotowania do nasadzeń, a teraz na ul. Stawowej pojawiły się już wszystkie drzewa. Prace nadal trwają, dlatego nie wszystkie rośliny zostały już wsadzone do ziemi. Jednak wykonawca ma jeszcze tylko kilka dni na realizację. Do 20 grudnia powinien zakończyć zazielenianie deptaka. Siedem kasztanowców czerwonych jest otoczonych wysokimi krawężnikami. Same drzewa też są dość wysokie, mają około 4 m, a obwód pnia wynosi mniej więcej 18-20 cm. Gdy drzewa urosną, mogą mieć nawet do 12-15 m wysokości. Walory estetyczne będą widoczne już w maju, ponieważ ta odmiana w okresie kwitnienia wypuszcza różowe kwiaty. Na razie tylko przy jednym z drzew, tym najbliżej ul. Mickiewicza, nasadzono niską roślinność. Docelowo w każdym klombie pojawią się byliny i trawy.

W przeszłości ul. Stawowa była zielona. Jednak rosnących tam drzew nie pielęgnowano odpowiednio i trzeba było je wyciąć.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*