Reklama

Kolejny przetarg na przebudowę ul. Mariackiej Tylnej. Miasto chce wydać więcej

Ł. K.
Miasto ogłasza kolejny przetarg na przebudowę ul. Mariackiej Tylnej. Poprzedni został unieważniony, bo oferty okazały się zbyt drogie. Teraz urzędnicy podnieśli budżet inwestycji.

Przebudowa ul. Mariackiej Tylnej zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. Przynajmniej taki jest plan. Po pierwszym przetargu miasto ogłosiło w tym tygodniu kolejny. Poprzedni został unieważniony pod koniec października 2017 roku. Oferty okazały się za drogie. Najtańsza wyniosła ponad 23 mln zł, czyli o 8 mln zł więcej niż zamierzało przeznaczyć na przebudowę miasto. Teraz urzędnicy podnieśli kwotę w przetargu do niespełna 22 mln zł. Inwestycja ściśle wiąże się z przebudową ul. Dworcowej. Dlatego jej realizacja jest dla miasta kluczowa.

PRZECZYTAJ TEŻ:Wielopoziomowe parkingi w centrum Katowic, czyli nowa ul. Mariacka Tylna

Przypomnijmy, że koncepcja opracowana przez architektów biura AIR Jurkowscy wprowadza duże zmiany na ul. Mariackiej Tylnej. Nie będzie ona połączona jak dotychczas z ul. Dworcową. Kierowcy będą mogli wjechać na nią jedynie od strony ul. Francuskiej, a na końcu zawrócić. Będą tu zlokalizowane dwa nowoczesne smart parkingi, na których zaparkuje łącznie 240 samochodów. Poza tym pojawią się wiaty rowerowe (na 56 rowerów). Teren zostanie też uporządkowany i stanie toaleta publiczna.

Tym razem miasto na przebudowę ul. Mariackiej Tylnej zamierza przeznaczyć ok. 22 mln zł brutto. Termin realizacji został przesunięty. Pierwotnie inwestycja miała się zakończyć z końcem sierpnia. Teraz wykonawca będzie miał czas do 31 października. Firmy mogą zgłaszać oferty w przetargu do 20 lutego.


Tagi:

Komentarze

 1. Joanna 2 lutego, 2018 at 12:19 pm - Reply

  Żeby nie było tak jak z ruchomymi (tylko z nazwy) schodami na dworcu PKP

 2. mirekk 2 lutego, 2018 at 9:24 am - Reply

  Taaa, pochodzi toto ze trzy miesiące, potem się zepsuje a auto zostanie w środku. Chyba odczekam trochę…

 3. borsukp 2 lutego, 2018 at 6:55 am - Reply

  A co z Mariacką ? Z deptaka robi się ulica samochody osobowe, dostawcze jeżdżą o każdej porze. Parkują pod wejściem do kamienic , i tak robią sobie strefę parkingową .

 4. Vegeta 2 lutego, 2018 at 12:31 am - Reply

  Czy nie można by przy okazji remontu jakoś normalnie nazwać tej ulicy?

Dodaj komentarz

*
*