Reklama

Kolejni kibole GKS-u Katowice zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty

Ł. K.
Policja zatrzymała kolejnych pseudokibiców, którzy chcieli doprowadzić do starcia z przyjezdnymi kibicami i atakowali policjantów przed meczem GKS-u Katowice z Odrą Opole. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

W niedzielnym meczu GKS-u Katowice z Odrą Opole nie było zbyt wielu emocji. Z kolei przed meczem dostarczyli ich kibole katowickiego klubu. Najpierw, przed wejściem na stadion, próbowali zaatakować grupę kibiców Polonii Bytom, klubu zaprzyjaźnionego z Odrą. Kiedy policja uniemożliwiła konfrontację, kibole zaczęli rzucać kamieniami i butelkami w funkcjonariuszy. Ci odpowiedzili gazem i gumowymi pociskami. Podczas interwencji został ranny jeden z policjantów. Godzinę później zgłosiła się też osoba z raną w okolicach oka.

Policjanci jeszcze w niedzielę zatrzymali dwóch uczestników zamieszek (44 i 36 l.). W poniedziałek udało się namierzyć dwóch kolejnych (20 i 17 l.). Teraz wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty prokuratora. Cała czwórka jest podejrzana o czynny udział w zbiegowisku. Niektórzy mężczyźni mogą odpowiedzieć też za naruszenie nietykaloności cielesnej funkcjonariusza. Na razie prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny i poręczenia majątkowe. Policjanci nadal analizują nagrania z monitoringu. Możliwe są kolejne zatrzymania.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*