Reklama

Kolejne utrudnienia przy centrum przesiadkowym „Sądowa”

Redakcja
Rusza kolejny etap prac przy budowie centrum przesiadkowego w centrum Katowic.  To będzie wiązało się z kolejnymi zmianami dla kierowców. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy.

Trwa budowa centrum przesiadkowego „Sądowa”. W związku z przebudową ul. Goeppert-Mayer kierowcy będą musieli przyzwyczaić się do nowych zmian w organizacji ruchu. Zostaną one wprowadzone na kilka miesięcy. Drugi etap prac rozpoczyna się w poniedziałek, 10 czerwca. Wykonawca, firma Budimex, dostosowuje układ drogowy wokół centrum przesiadkowego, które będzie pełniło funkcję dworca autobusowego. Konieczna jest nie tylko przebudowa ul. Goeppert-Mayer, ale również ul. Jana III Sobieskiego, a także wykonanie sieci kanalizacyjnej, elektrycznej i teletechnicznej.

Zmiany dla kierowców będą polegały na zwężeniu ul. Goeppert-Mayer do jednego pasa ruchu w obu kierunkach na odcinku od skrzyżowania z ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Gliwicką. Na kolejnym odcinku – od ul. Sobieskiego do ul. Mikołowskiej – ruch prowadzony będzie trzema pasami ruchu (dwa w kierunku ul. Mikołowskiej i jeden w kierunku ul. Gliwickiej).

Będzie też zmiana na skrzyżowaniu Grundmanna-Gliwicka-Goeppert-Mayer. Kierowcy, jadący od strony ul. Chorzowskiej na tym skrzyżowaniu nie będą mogli skorzystać z lewego pasa ruchu w celu przejechania na wprost do ul. Goeppert-Mayer. Poza tym wraca możliwość przejechania z pl. Wolności do ul. Mikołowskiej.

Taka organizacja ruchu zostanie wprowadzona w poniedziałek, 10 czerwca. Cała przebudowa Goeppert-Mayer ma potrwać do listopada tego roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*