Reklama

Kolejne kamienice wyczyszczone z nielegalnych napisów [ZDJĘCIA]

Grzegorz Żądło
Trwa akcja usuwania nielegalnych napisów z miejskich kamienic. To efekt mojego wniosku do Budżetu Obywatelskiego i głosowania mieszkańców, którzy chcą poprawy estetyki miasta. Niestety, firma prowadząca prace nie wszędzie może liczyć na miłe traktowanie.

O rozpoczęciu akcji usuwania nielegalnego graffiti pisaliśmy kilka tygodni temu. Wyłoniona w przetargu firma najpierw zabrała się na centrum. Tutaj jej pracy, a przede wszystkim pieniędzy wydanych z BO, nie uszanowali mieszkańcy ul. Kozielskiej i okolic. Najprawdopodobniej grupa nieletnich, która od lat niszczy kamienice na Kozielskiej, szybko popisała odnowioną elewację. Ściana została pomalowana jeszcze raz.

PRZECZYTAJ: Mieszkańcy ulicy Kozielskiej: nic wam się nie należy!

Później wykonawca przeniósł się do innych dzielnic. W Załężu pracownicy firmy zostali zastraszeni przez miejscowych pseudokibiców. Ci zagrozili, że jeśli jeszcze raz usuną ich bazgroły z budynku przy ul. Narutowicza 11, to ich pobiją.

PRZECZYTAJ: Kibole znów terroryzują miasto

W innych częściach miasta takich problemów nie było. Akcja polega nie tylko na zamalowywaniu napisów lub ich czyszczeniu, ale też na odnawianiu elewacji czy uzupełnianiu ubytków w tynku. Dzięki temu kamienice prezentują się naprawdę dobrze.

Więcej zdjęć i adresy wszystkich budynków, które już zostały odnowione albo niedługo zostaną można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*