Reklama

Kolejna łatwa wygrana Polaków w Spodku. Szybkie 3:0 z Meksykiem

Redakcja
Polscy siatkarze wygrali drugi mecz MŚ, które odbywają się w Katowicach. Po zwycięstwie 3:0 z Bułgarią, w niedzielę Polacy w takim samym stosunku pokonali Meksyk. We wtorek ostatni mecz w grupie, z USA.

W starciu z Polską Meksyk nie miał żadnych szans. W żadnym secie Meksykanie nie zdobyli nawet 20 punktów. Po pewnie wygranej pierwszej partii, trener Nikola Grbić wpuścił na boisko zawodników spoza pierwszej szóstki. Oni też nie mieli problemów ze zdominowaniem rywali. W całym meczu Polska zdobyła 13 pkt. blokiem. Słabo za to wyglądała zagrywka, którą Polacy rozbijali w pierwszym meczu Bułgarów. Tym razem serwisem zdobyli tylko 4 pkt., popełnili za to 18 błędów.

W MŚ zadebiutowali dzisiaj Tomasz Fornal, libero Jakub Popiwczak, Mateusz Poręba i Bartosz Kwolek. Swój pierwszy mecz w turnieju rozegrał Karol Kłos.

Najwięcej punktów dla Polski zdobyli Fornal (11), Łukasz Kaczmarek (8) i Poręba (6).

Polska zapewniła już sobie awans do fazy pucharowej. We wtorek ostatni mecz w grupie, z USA, które wygrały dzisiaj z Bułgarią.

Polska – Meksyk 3:0 (25:17, 25:14, 25:19)
Polska: Janusz, Śliwka 3, Kochanowski 2, Kurek 3, Semeniuk 5, Bieniek 6, Zatorski (libero) oraz Łomacz 1, Kaczmarek 8, Kłos 5, Fornal 11, Popiwczak (libero), Kwolek 3, Poręba 6

Meksyk: Aranda 2, Fuentes Rascon 6, Martinez Garcia 1, Gonzalez Castaneda 14, Lopez Rios 6, Tellez, Bravo (libero) oraz Sanay 1, Hernandez, Ferran, Chavez.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*