Reklama

Kolejna edycja konkursu „Lokal na kulturę” rozstrzygnięta

Wcześniej przy Chopina 8 działał teatr Rawa. Teraz będzie tutaj Teatr Młody stowarzyszenia Artyści Tułacze

S. K.
W ósmej edycji „Lokalu na kulturę” do wynajęcia było dziesięć lokali. Pięć z nich nadal pozostanie pustych. W pozostałych będą teatr, pracownie rękodzieła, galeria oraz studio taneczne i muzyczne.

W konkursie wzięło udział 20 uczestników, którzy łącznie złożyli 25 ofert. Największym zainteresowaniem cieszył się lokal przy ul. Warszawskiej 25a. Oferty jego wynajęcia zgłosiło 15 uczestników konkursu. Wygrał Alex Kwoka, który chce stworzyć tam miejsce dla miłośników hip-hopu. W lokalu będą odbywać się zajęcia taneczne, muzyczne, a także warsztaty z pisania własnych tekstów piosenek hip-hopowych.

Cztery oferty dotyczyły lokalu przy ul. Chopina 8. Swoje miejsce ponownie znajdzie w nim teatr. Spektakle będzie tam teraz wystawiać stowarzyszenie Artyści Tułacze, powstanie też herbaciarnia. Na lokale przy Kościuszki 5 i Sienkiewicza 21 wpłynęły po dwie oferty. W pierwszym powstanie „Kuźnia obrazu” – studio fotograficzne, galeria, miejsce warsztatów fotograficznych i spotkań z artystami. Przy Sienkiewicza 21 będą odbywać się warsztaty rękodzieła, prowadzone przez firmę Dagmara Cieślik Brift. Ostatni lokal, który będzie miał nowego najemcę, znajduje się przy ul. Korfantego 78A. Swój projekt „Unikaty” będzie tutaj realizować Katarzyna Depa-Tomczak, prowadząca już pracownię biżuterii z węgla ICOALYOU w Nikiszowcu. Na Korfantego również będą organizowane warsztaty związane z wytwarzaniem biżuterii, złotnictwem, ale też marketingiem i nowymi technologiami.

Program „Lokal na kulturę” działa od 2013 roku. Lokale wystawiane w konkursie są udostępniane twórcom po niższych stawkach czynszu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*