Reklama

Kilku mężczyzn w srebrnym mercedesie zapraszało do auta małego chłopca. Policja dostała zgłoszenie

G. Ż.
W niedzielę wieczorem na jednym z osiedli w Bogucicach kilku mężczyzn zaczepiło 9-letniego chłopca. Chcieli, żeby pojechał z nimi. – Nie bagatelizujemy żadnego zgłoszenia – mówi policja.

Wszystko działo się przy os. Karoliny w Bogucicach. Jak relacjonuje matka chłopca, trzech mężczyzn w srebrnym mercedesie na niemieckich numerach rejestracyjnych zatrzymało się przy 9-latku i zaoferowało mu pieniądze, żeby wsiadł do samochodu. Matka zadzwoniła na policję. Podkom. Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowy KMP w Katowicach potwierdza, że takie zgłoszenie wpłynęło, a sprawą zajmuje się II Komisariat. – Mężczyźni mieli zapytać chłopca czy chce, żeby go gdzieś podwieźć. Odmówił. Nic się nie stało, ale żadnego takiego zgłoszenia nie bagatelizujemy – mówi podkom. Żyłka.

To niejedyne zgłoszenie z ostatnich dni, w którym pojawia się srebrny mercedes. Wcześniej na policję zadzwoniła mieszkanka Brynowa, która opowiedziała, że kiedy wyszła na spacer z psem, mężczyźni w mercedesie (najprawdopodobniej, choć marki nie była pewna) zaczęli się jej przyglądać, a potem zaczęli cofać w jej kierunku. Kobieta uciekła do klatki schodowej. Policja o sprawie wie, ale nie przypuszcza, że mogła to być np. próba porwania, co sugerowała mieszkanka Brynowa.


Tagi:

Komentarze

 1. Anna 5 września, 2023 at 12:03 am - Reply

  Mieszanka Brynowa zauważyła mężczyzn ale nie podała rysopisu by byłby w artykule, chociażby szkic policyjny. Mieszkanka Brynowa zauważyła prawdopodobnie srebrnego mercedesa, nie jest pewna ale potwierdziła że prawdopodobnie był to mercedes i prawdopodobnie koloru srebrnego, ale nie zauważyła żadnych cech szczególnych tego mercedesa albo chociaż części rejestracji co naprowadziło by policję na faktycznego srebrnego mercedesa. Hmmm… ja to bym tą mieszkankę Brynowa wrzuciła na wykrywacz kłamstw czy czasem nie zmyśla a jak zmyśla to postawiłabym jej zarzuty za pomówienie i wyrok chociaż z 2 lata bezwzględnego więzienia. Równie dobrze to mogła być żółta dacia albo niebieski ford a zaczepiającymi osobami nie byli mężczyźni ale np: kobiety, kobiety pedofilki.

  • BylyMieszkaniec 8 września, 2023 at 11:41 am Reply

   Dziadek był w UB czy SB? Chyba ci się czasy pomyliły kobieto.
   Zarzuty pomówienia za zgłoszenie?
   Wykrywacz kłamstw wobec zglaszającego?
   Kiedy oderwało cię tak od rzeczywistości?
   Pomówienie? Pomówienie kogo? Mercedesa czy wszystkich kierowców mercedesów?

 2. koala 4 września, 2023 at 6:40 pm - Reply

  To porwanie wydarzyło się tylko w głowie tej kobiety. Kiedyś w nocy prawdopodobnie na mój widok jakaś dziewczyna zawróciła. Czemu? Bo niestandardowo się zachowywałem i zamiast spacerować w swoją stronę, kręciłem się w jedynym miejscu analizując przyszłą przebudowę drogi, której projekt akurat obejrzałem.

  • Rodzina 4 września, 2023 at 10:19 pm Reply

   nie bierz tego więcej

Dodaj komentarz

*
*